| anonim_4396 a întrebat:

Cred in Dumnezeu,dar nu cred in biserica,preoti, sfinti etc.Cred intr-o forta si atat.As vrea sa stiu termenul pentru aceasta credinta.Multumesc anticipat
Funda

36 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns (pentru Kaℓi):

De fapt, unicornii au apărut după potop, în urma curcubeului, mai exact. Balaurul ar fi putut prinde avionul spre arcă, dar nu l-a luat Noe. Chiar dacă era el constructor de ărci de meserie, a avut atât de mult creier să realizeze că dacă îl ia cu el, s-ar putea să-i mănânce celelalte animale de companie.
Sirenele au apărut și ele, în urma potopului.
Legenda spune că prostituatele de atunci, după potop, s-au transformat în sirene. Dar undeva nu se leagă. De ce atrăgeau bărbații prin cântecul lor? Asta e marea dilemă.
Stai așa că am una lângă mine, poate își cunoaște istoria. O întreb și revin cu un răspuns.

| Chuchk a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor) deci dumnezeu e un criminal nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru blAster85):

Ma este scris intro carte mare -mare cu multe cuvinte, si pe prima pagina scrie dex. Nu stiu ce inseamna dar e ceva legat de omul pesterii ori de obedienta habar naut ce mai. Vezi si tu ca e la un click doua distanta. Acum chiar am treaba, citesc o poezie de genul; cocoarele zboara-n zare, eu ma uit ele dispare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru al9264):

Si eu sper.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu, e un pas bun. Urmatorul este sa faci sa se creada si in Biserica (mireasa lui).Dar NU UITA ca Biserica suntem noi toti, (dupa scripte). Faptul ca nu crezi in reprezentantii tai trebuie sa-ti dea de gandit! Biserica suntem Noi Credinciosii! Punct!

| Kaℓi a răspuns (pentru LoveSleep):

Da, am ales gresit exemplele alea...
De fapt ma refeream la animalele carora li s-a pierdut urma de tot, neajungand pe arca sad despre care, evident, nu stim nimic: nume, forma, mod de hranire, locul in piramida trofica... big grin

Ce pedeapsa ironica ar fi fost asta, pentru prostituatele de atunci! sa ramana cu picioarele lipite, si cu pasarica acoperita de solzi...