| 777eSpirituales777 a întrebat:

Nu este permis ca intr-o tara crestin ortodoxa de la origini sa se accepte aceasta boala numita casatoria intre persoanele de acelasi sex. Este o ofensa adusa lui Dumnezeu care a binecuvantat doar casatoria dintre un barbat si o femeie. Trebuie sa luptam impotriva acestor curente care de fapt sunt satanice. happy
Semnati aceasta petitie:
https://petitieonline.net/petitie/59520047/semnaturi

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

"Fiind crestini avem dreptul sa interzicem drepturile altora."
Esti genial.
Meriti o bere pentru fraza asta.
Ai reusit sa-mi inveselesti ziua, ca intotdeauna.
Felicitari!

74 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns (pentru TrainRider):

Amândoi suntem dezamăgiți, se pare laughing

| KodrutZ a răspuns:

Casatoria aia care chiar conteaza, si anume cea de la Oficiul Starii Civile, nu are treaba cu dumnezeii. Restul e gargara. Sa o semnez pe mama ta cu p*&a peste fata.

| KodrutZ a răspuns (pentru KanezuY):

Cei gay provin din familii straight. Deci mama ta e vaca.

| ania a răspuns:

Consilierii creștini care au consiliat multe persoane cu acest stil de viață spun că nimeni nu e de la concepție cu această orientare ci o dobândește pentru că un părinte sau ambii au dorit un copil de alt sex și atunci acel copil se simte încă din uter respins în sexualitatea lui, simte că e de sex greșit din cauza dorințelor părinților(psihanaliza dovedește importanța enormă a perioadei din uter pentru psihicul omului), sau pentru că au avut relații proaste cu părintele de același sex și mai târziu sexualizează nevoia normală de intimitate cu părintele de același sex, un viol homosexual etc.Mulți în urma consilierii au renunțat la acel de viață și au avut familii hetero.Un alt argument adus de ei că e autodistructiv e că e media de viață a homosexualilor e cu 10-15 ani mai mică. Copiii crscuți de ei sunt nefericiți neavând aprobarea unui tată sau empatia specială a mamei.Procentul e mai mare în închisori, lagăre deci e evident că devin așa datorită circumstanțelor și alegerii proprii.
Și proful de psihanaliză de la facultate ne spunea că avem o atracței față de corpul uman al celuilat în general și că oricine în anumite circumstanțe și dacă nu-și stabilește limite poate deveni așa.(În traducere creștină toți avem o înclinație în diverse grade în funcție de persoană spre toate păcatele).Din perspectivă creștină e greșită homosexualitatea la fel cum e greșit și adulterul, chiar dacă l-ai comis pentru că ai simțit că ți=ai dorit foarte tare.
Da, cred că e lucrarea diavolului care vrea să distrugă rasa umană, să nu se mai repoducă, să fie nefericită prin relații nestatornice(cei ce au studiat fenomenul spun că în general aceste relații durează maxim 5 ani), să trăiasă mai puțin și mai bolnavi(incontinența fecală e logică).Mă bucur că românii în general resping acest mod de viață autodistructiv.

| Ripley a răspuns (pentru ania):

Cred ca procentul de crestini ca tine e mai ridicat prin zonele cu oameni care au un IQ foarte mic

| HowdidIgethere a răspuns:

O placere murdara. Si o boala. Insa bolnavii nu vor sa isi recunoasca murdaria. Ba mai mult, vor sa creasca si copii in preajma lor. Spun ateii ca privirea unei icoane prosteste omul; dar privitul a doi poponari il inalta. Ca aici e problema; poponarul nu e impiedicat de nimeni sa evolueze in beciul lui, dar el vrea sa evolueze in public.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru whatevernvm):

Dar in cazul asta ai fi si tu un mic musulman.

| whatevernvm a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Nu doar musulmanii omoară, cu motivație și puțin jack mă fac criminală imd

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru whatevernvm):

Pai atunci ai fi precum astia care vor sa fie omorati persoanele gay. happy

| whatevernvm a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Pai nu ma refeream la gay, ma refeream la aia care pun intrebarile astea

| Holiday a răspuns:

Ciudat, dar Isus asta al crestinilor cam avea apucaturi de gay...nu mai zic ca si in desenele alea la care isi fac astia cruci in general are trasaturi cam efeminate...
Intrebarea care se naste e: era pasiv sau activ?

| LordulAdevarului a răspuns:

Ia mai termina cu propaganda asta de ****. Esti josnic ca si zeul tau homofob si plin de ura. Fie blestemat iahve! crestinismulexpus.blogspot.com

| MaCheamaStefan1234 a răspuns:

Care e problema ta cu ei daca sunt asa? Iti dau in cap? Nu. deranjeaza pe cineva? Nu. omoara? Nu. atunci, care e problema?

| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-a spus cineva pana in prezent ca esti un IMBECIL. Pacat ca majusculele nu sunt mai mari.