| anonim_4396 a întrebat:

Buna,tuturor! Am o intrebare pentru voi: credeti in minuni? sau Vi s-au intamplat minuni in viata?, raspunsuri la rugaciuni sau vindecari miraculoase. Vreau sa impartasim aceste miracole de la bunul Dumnezeu. O zi buna va doresc!

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

Sotul meu este o dovada vie ca Dumnezeu mai face minuni si astazi.El a fost ars cu otel lichid si medicii nu i-au mai dat sanse de viata.Dar am strigat la Dumnezeu si El a facut minunea.

37 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Prin credinta ochii mei au vazut minuni!

| RAY a răspuns:

Copii ati simntit vreodata ca mos craciun v-a dat ce v-ati dorit? vreau sa impartasesc cu voi ce mi-a dat el, de fapt asta e propaganda religioasa dar sa nu spuneti nimanui ramane intre noi crestinii

| Dumnezău a răspuns:

In viata, exista o chestie interesanta, numita perspectiva.Perspectiva si spectrul sub care un anume individ vede viata si evenimentele aferente acesteia.Asa merge treaba si cu Iisus aparut,ba in paine, ba in biserici reformate din Louisiana, ba in busteni. Unii, neinitiati, vad minuni si Iisusi.Altii vad doar niste forme,anomalii in acele detalii,nicidecum vreo epifanie a unui personaj pozitiv,inexistent insa.

As putea sa ma leg si de sintagma "bunul Dumnezeu" pana maine,dar cum n-am timp,te sfatuiesc sa citesti din Levitic,Deuteronom,Regi,Evrei,versetele in care Dumnezeu ii izgoneste fara drept de apel pe pacatosi si altele,ca sa iti lamuresti treaba cu "bunul Dumnezeu", dar tinand cont de cat ignoranta au in ei crestinii, e aproape imposibil sa ii faci sa vada altceva in afara de ideile lor bigotice. Iarasi, vorbim despre perspectiva.

Minuni nu exista, ci doar noroc.Perspectiva unora ii face sa vada minuni la tot pasul.Perspectiva mea ma face sa vad doar niste lucruri normale,rezultatul actiunilor intreprinse de cineva pana atunci, ce se materializeaza, sau banalul noroc.Iar vindecari miraculoase nu exista, ci doar priceperea medicilor sau a vracilor. Iarasi, perspectiva voastra tinde sa dea vina pentru tot ce-i bun pe Dumnezeu.

| Pisicutaaaa a răspuns:

Nu cred in minuni oh go on

| DyNo a răspuns:

In nici un caz... Minunile despre care va spune la scoala sunt doar legende!

| DyNo a răspuns (pentru EmaS):

Poti sa-mi spui si mie o minune pe care ai vazut-o?

| RAY a răspuns (pentru Pisicutaaaa):

Mancy tu esti acolo in avatar?

| DyNo a răspuns (pentru jrockfreak):

Adica arsura s-a vindecat?

| EmaS a răspuns (pentru DyNo):

Adica medicii nu i-au mai dat sanse de viata cu mai multe sanse pentru colegul sau, care dupa 28 de zile a murit.

| RAY a răspuns (pentru jrockfreak):

Ce vorbesti eu mam ars la soare la 5000 de grade si mi-a trecut cu zeita iaurt e o minune sigur

| Pisicutaaaa a răspuns (pentru RAY):

Da:p

| RazvanAttilaRus a răspuns:

happy Minune e in fiecare zi! Minune e ca si atunci cand pacatuiesti Dumnezeu te iubeste si te iarta. Minune e ca apuci ziua de maine,ca ai ratiune,ca poti iubi!
Dumnezeu asculta rugaciunea,normal! Dar depinde si ceri,daca ceri sa zic bani sau mai stiu eu ce, normal k nu ti-o asculta. Dumnezeu stie de ce ai tu nevoie, normal ca si tu trebuit sa te rogi! Daca te rogi pentru sanatate, pentru intelepciune, pentru aparare din partea lui, normal ca te asculta.Rugaciunea trebuie sa o zici din inima si cu convingere, nu doar o poezie sa sune! Pe langa rugaciuni din carti de rugaciuni, roaga-te si cu cuvintele talewinking
Cauta-l intai pe Dumnezeu si restul va veni de la sine! Pt mai multe detalii exista o carte numita Sfanta Scriptura sau Bibliawinking
Fii binecuvantat(a)

| RAY a răspuns (pentru Pisicutaaaa):

Esti o maimuta frumoasa

| Pisicutaaaa a răspuns (pentru RAY):

laughing Dece faci misto pe tema a ce am zis ca ne tragem din maimute?laughing

| RAY a răspuns (pentru Pisicutaaaa):

Ca nu ne tragem de asta fac, nu te supara pisicuto

| Pisicutaaaa a răspuns (pentru RAY):

Nu ma supar. Dar eu asa cred!

| Thunderstruck a răspuns (pentru RazvanAttilaRus):

Zici ca-i o minune ca avem ratiune? La tine nu prea se observa ratiunea asta.

| Thunderstruck a răspuns (pentru jrockfreak):

Si esti sigura 100% ca el ar fi murit daca nu te rugai?

| RAY a răspuns (pentru Pisicutaaaa):

Acum 7 milioane de ani un grup de maimute s-a dat jos din copac acum o suta de mii de ani am aparut ca specie nu vreau sa spun ca ne tragem din maimute, suntem maimute primate singura specie existenta din genul homo cea ce ne spune ca au fost mai multe specii din genul nostru dar au disparut daca neam fi tras din maimute ele ar fi disparut draga desi nu au disparut, am evoluat din reptile, amfibienii, microbii da asta asa e pisicuto

| RAY a răspuns (pentru Pisicutaaaa):

Sa stii ca chiar esti o maimuta frumoasa

| Pisicutaaaa a răspuns (pentru RAY):

Pai si ce conteaza? Trebuiau sa dispara daca am aparut noi?

| RAY a răspuns (pentru Pisicutaaaa):

Daca eram singura specie de maimute da, dar nu eram singura erau mai multe ai dreptate dar tot maimute am ramas nu neam schimbat in altceva, caini tot acelasi specie au ramas ca lupi

| Pisicutaaaa a răspuns (pentru RAY):

Pai vezibatting eyelashes

| RAY a răspuns (pentru Pisicutaaaa):

Si pisica are un stramos comun cu leul dar daca sar imperechia ar aparea hibrizi ei in timp dau nastere la alta specie asa se produce dar nu azi sunt maimuta maine pisica, calul +magarul = catarul

| EmaS a răspuns (pentru Thunderstruck):

Da!

| vitbsk a răspuns:

Faptul că trăim este o minune.
În ziua de azi foarte puţine minuni se mai întâmplă de la Dumnezeu.
În vremurile din urmă vor apărea mulţi înşelători care vor poseda oamenii prin telepatie iar apoi vor face aşa-zise vindecări miraculoase şi vor înşela pe alţii.
Să nu mai crezi tot ce auzi sau vezi la tv.

| Raniia a răspuns (pentru Dumnezău):

Am avut noroc! Accident de masina, trece un cal peste mine, diagnostic de hernie de disc, in urma RMN-ului avertizata ca pot paraliza, profesorul spune-vindecat-nueste caz de operatie.Am spus nu exista minuni, ci doar noroc.Acum,de doi ani, am inteles ca cineva ma iubeste foarte mult.O Biblie veche zacea pe un raft in camara printre alte lucruri la fel de vechi.Am rasfoit de multe ori paginile ei, dar nu gaseam marea valoare din cauza necredintei.Atunci cand am ascultat si acceptat mesajul divin mi-am dat seama de marea ei valoare. Unele carti informeaza, altele reformeaza, insa numai Biblia transforma. Dumnezeul meu este viu si adevarat si stiu ca ''Cine cugeta la Cuvantul Domnului, gaseste fericirea, si cine se increde in Domnul este fericit''. Inima mea a fost atinsa de dragostea lui Dumnezeu si sufletul meu este salvat.O, de ar cauta toti oamenii mantuirea sufletului lor!

Răspuns utilizator avertizat
| powerofasmile a răspuns:

Minuni? Vai! Eu d'abia am noroc, dar MINUNI.
Nu cred pana nu vad. Desi cred ca am sa raman toata viata la " poate. poate cine stie, poate poate " si tata sa-mi sustina ideea cu " Aici sigur NU SE POATE". Legat de raspunsurile la rugaciuni mi se pare cu totul alta treaba, si este o teorie intreaga, este si o carte foarte interesanta despre asta nu i-am retinut numele pentru ca am rasfoit-o in fuga spre scoala, dar era foarte interesanta.happy

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

De ce?