| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, sensul cuvântului " echidistant " din citatul de mai jos este " la mijloc "? Să fim sinceri: pentru noi, care suntem disociați de religie, fenomenul „Lumina Sfântă" fiind un miracol nu poate decât să fie privit ca o posibilitate teoretică extrem de improbabilă, echidistant între acceptare și respingere totală.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Da, se poate intelege si asa! dar cine a scris asta a scris s-o inteleaga numai el/ea! Atat de mult a incurcat cuvintele...
Tradus in limba poporului: zice ca nu are treaba cu religia dar acea lumina Sfanta e undeva pe la mijloc intre acceptare si respingere! nici el nu stie ce a vrut sa zica, pai e da ori e ba... laughing