| fratiikaramazov a întrebat:

Unde pot gasi Biblia Ortodoxa in engleza online?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.goarch.org/

| Shaoran a răspuns:

Doamne Ajuta...
Nu vad la ce-ti trebuie biblia in engleza, o ai pe cea in romana http://www.bibliaortodoxa.ro/contact.php care e foarte bine tradusa. Mult mai bine decat cea in engleza, sa nu uitam ca Romania e o tara Ortodoxa, Marea Britanie, nu.

Sau ai putea sa o cauti pe cea in greaca, daca intelegi cumva, daca nu, sfatul meu e sa o citesti in romana.

| fratiikaramazov explică (pentru Shaoran):

Buna. Stiu, o citesc pe cea in romana dar trebuia sa traduc ceva si nu vroiam sa traduc un citat din Biblie dupa capul meu. Oricum am gasit pana la urma. Doamne ajuta!