| fratiikaramazov a întrebat:

Unde pot gasi Biblia Ortodoxa in engleza online?

5 răspunsuri:
| Shaoran a răspuns:

Doamne Ajuta...
Nu vad la ce-ti trebuie biblia in engleza, o ai pe cea in romana http://www.bibliaortodoxa.ro/contact.php care e foarte bine tradusa. Mult mai bine decat cea in engleza, sa nu uitam ca Romania e o tara Ortodoxa, Marea Britanie, nu.

Sau ai putea sa o cauti pe cea in greaca, daca intelegi cumva, daca nu, sfatul meu e sa o citesti in romana.

| fratiikaramazov explică (pentru Shaoran):

Buna. Stiu, o citesc pe cea in romana dar trebuia sa traduc ceva si nu vroiam sa traduc un citat din Biblie dupa capul meu. Oricum am gasit pana la urma. Doamne ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.goarch.org/