| anonima3826 a întrebat:

Se apropie perioada examenelor si as vrea sa stiu ce rugaciuni as putea sa citesc pentru a trece cu bine de toate? Multumesc!

9 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Doamne ajuta-ma sa inteleg ca religia este prostia de capatai a umanitatii, si ca fara sa invat nu pot sa trec examenele.
O repeti de trei ori dimineata pe stomacul gol si bei trei pahare de apa sfintita sau plata.

| DarkAndDreary a răspuns:

Dacă vrei să treci examenele, îți sugerez să înveți și să lași rugăciunile, că nu te ajută cu nimic.

| Seba2013 a răspuns:

Sa te rogi la Dumnzeu sa iti dea putere ca sa pui aceste verseta in aplicare.
Ecclisiasticul 11:21: Stai în ce te-ai făgăduit tu şi întru aceea îndeletniceşte-te şi petrece, şi intru lucrul tău sporeşte.

Proverbele 12:11: Cine-şi* lucrează ogorul va avea belşug de pâine, dar cine umblă după lucruri de nimic este** fără minte.

* Gen 3:19:În sudoarea* feţei tale să-ţi mănânci pâinea până te vei întoarce în pământ, căci din el ai fost luat; căci ţărână** eşti şi în† ţărână te vei întoarce."

Si mai am...
Daca vrei sa treci examenele, trebuie sa te pregatesti inainte, Dumnzeu ii ajuta pe cei harnici, nu pe cei lenesi.

Daca ai studiat, roaga-te sa iti dea o memorie buna, ca sa te poti concentra la examene.
Bine, rugaciunea in sine o sa te ajute, pentru ca tu ceri de la Dumnzeu sa te ajute sa te concentrezi pentru un obiectiv.
Spune acolo in rugacine, ca ai nevoie sa aprobi ca sa iti intemeiezi o familie.
O sa capeti o forta, iar o sa vezi cum te ajuta Dumnzeu.
Mai citeste bibila, pentru ca el acolo iti da sfaturi care te ajuta sa iti indeplinesti obiectivele.
Cand ajungi desteapta, sa nu uiti de el pentru ca lui nu ii plac ingamfatii.

| Moraru_Alex_2002 a răspuns:

Daca vrei sa ai o sansa la examenul ala, lasa naiba religia si roaga-te sa inveti mai mult xD

| 6684464 a răspuns:

Ia-ti niste carti de rugaciuni si invata-le pe toate, nu invata esee si formule, invata rugaciuni.hee hee

| HowdidIgethere a răspuns:

Cele numite incepatoare si macar partial din Acatistul Maicii Domnului si al Sfintei Cuvioase Parascheva. Daca te bucuri si de prezenta unui sfant local, treci si pe la el.

| KodrutZ a răspuns:

Ai putea incepe prin a citi materia...

| danay72 a răspuns:

Sa te rogi lui Dumnezeu sa îți amintească ce ai învățat. În Biblie nu vei găsi rugăciuni speciale pentru asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat