| Nextone a întrebat:

Sunt in perioada examenelor si am decis sa iau pentru prima data Lecitina.As vrea sa stiu daca da ceva rezultate? Cum va simtiti de la ea? Eu iau Lecitina de soia...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lecitina trebuie luata mai mult timp sa aiba efect, în schimb daca te duci la doctor, spui ca peste o luna/saptamâna ai un examen, îti va prescrie Lecitina simpla, chiar daca ai efect placebo, te ajuta starea, te linisteste, cheia este sa ai parte de odihna, asa creierul lucreaza cel mai productiv.
Lecitina stimuleaza ceva, dar nu stimuleaza gândirea logica, pot sa îti ramâna în minte: formule scurte, numere, vreun an important la Istorie, dar nimica ce implica gândirea logica.
Si totusi...nu vad niciun motiv sa bagi medicamente in tine.
Odihneste-te bine si incearca sa inveti dimineata. Daca te concentrezi cat de cat la ce inveti (nu inveti mecanic) vei vedea ca nu e chiar asa de greu.
Mult succes la examene!
Te pup!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Va da randamente, dar nu pe loc, poate dupa vreo 3-4 saptamani. imbunatateste puterea de concentrare in general

Răspuns utilizator avertizat