| SatanistAteu1666 a întrebat:

Care dintre satanism este mai bun:
-Cel traditional
-Cel Laveyan
Sau amandoua sunt cacaturi?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Fiecare crede in ce vrea el, personal n-am nici o parere, eu recomand doar o gandire rationala sincer daca o ai devi ateu clar

31 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Amandoua sunt bune te duc direct in iad!

| SatanistAteu1666 explică (pentru EmaS):

In iad vreau sa ma ducwinking

| EmaS a răspuns (pentru SatanistAteu1666):

Nu stii ce ceri.

| cristi202 a răspuns:

E ca si cum ai intreba care spin e mai bun atunci cind iti intra in talpa cind esti intr-o excursie: cel pe care nu il poti scoate si te chinuie cu intepatura lui, sau cel pe care il suporti, dar va face ca locul in care te-ai intepat sa se infecteze intr-un mod oribil?

| Elvina a răspuns:

Cum poate să facă asta Dumnezeu, cel bun și drept. Citiți legile satanice și veți vedea că sunt asemănătoare cu Decalogul.

| Narcis2007 a răspuns:

C)

| Narcis2007 a răspuns:

Acum nu inteleg cum un satanist poate fi si ateu...

| mODIN a răspuns:

Cata iubire crestineasca.

| OnuOnulică a răspuns:

Eu zic varianta 3.

| Mădă0611 a răspuns:

3 toata ziua.

| sublime89 a răspuns:

Ai nimerit-o la final laughing

| ErrorFound a răspuns:

Meh...daca as fi obligat sa aleg intre cele doua l-as alege pe cel Laveyan dar altfel nu. Sunt alte variante mult mai bune si nu la fel de costisitoare.

| Moisie a răspuns:

Cel mai bun satanism este cel practicat de biserica crestina!
Si asta se vede clar in milioanele de crime si bicisnicii pe care le-a savarsit de-a lungul istoriei sale, record pe care nici satanismul traditional si nici cel Lavewyan nu au sanse sa-l ajunga in veci vecilor!

| dracu14 a răspuns:

Satanismul laveyan tine mai mult de filosofie si reprezinta un mod de viata nu o religie.
venerarea unui zeu mi se pare o aberatie, venerarea propriei persoane este cu totul diferita, e o alegere inteleapta sa te pui pe tine pe primul loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as raspunde da nu-mi dau inca seama; esti pe buda si nu ai realizat inca? ori pe TPU, si crezi ca e un wc-u? cu limbajul asta?

| Scarbo a răspuns:

Nu are niciun rost sa fii satanist, mai mult iti pierzi timpul crede-ma, am pierdut 2 ani cu prostia asta, in acei 2 ani puteam face o gramada de lucruri, acum nu mai am timp de nimic, mai bine dfevii ateu, si sa nu-ti pese deloc de viata asta, sa faci ce vrei tu indiferent dac asta iti face rau, si asculta tot ce zic ceilalati dar nu lua nimic in seama.

| NAdrian a răspuns:

Varianta c)

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

E oarecum absurd in secolu asta sa intrebi "cine era mai just, zamolxe, zeus sau erau ambii niste rahati?"
stiu ca nu are legatura cu nimic dar ideea cred ca ai inteles-o. lasa cultura ca nu te baga nimeni in seama

| Kabuto79 a răspuns:

Eu sunt spiritual. aaa de cei traditionali am auzit ca au sacrificat animale. din surse sigure si intelepti satanismului spiritual afirma ca Lavey la insultat pe Satan. daca vrei iti dau detalii sunt multe fraze in biblia lui care cica il jignesc pe Enki
ex: Spune Lavey ca el e unul si numai unul... dar asta e specifica lui Yahve doarece Enki are puterile iadului alaturi de el.

| Kabuto79 a răspuns:

Hmm am uitat sa specific ca... in opinia mea satanismul laveyan e o minciuna. adica noi nu il vedem pe Satan ca un zeu si ca o energie bla bla bla... sa fim seriosi, atuncea care ar fi diferenta dintre ateu si laveyan?

| SatanistAteu1666 explică (pentru Kabuto79):

Da stiu, esti de pe JoS.

| SteinZer0 a răspuns:

Nici unul nu te va ajuta. Dar as prefera satanismul LaVeyan in detrimentul celui traditional pentru ca are unele idei bune si nu este o doctrina.

| R0VER a răspuns:

După ce această femeie a murit, ea a mers direct în iad. Demonii au adus-o la Satana, unde furioasă i-a întrebat, de ce demonii au putere asupra ei, pentru că pe pământ, credea ca ea îi controla pe ei. Acolo ei o lăsau pe ea să comande. De asemenea ea l-a întrebat pe Satan de împărăţia promisă ei.
Ea a avut cea mai puternică putere satanică, cea care se obţine numai în schimbul vânzării sufletului ei. Aceşti lucrători ai Satanei lucrează în ocultism, în magazinele de vrăjitorie, ghicitori în palmă şi în multe alte căi. Un medium al Satanei este un lucrător satanic puternic. Aceşti indivizi sunt înşelaţi până la capăt şi sunt vânduţi total Satanei. Unii lucrători ai Întunericului nu pot vorbi direct cu Satana, până când nu au un medium care să vorbească pentru ei. Ei aduc sacrificii umane şi animale diavolului. Această femeie a învăţat şi practicat vrăjitoria. Ea a fost o ghicitoare, o astrologistă, şi un medium pentru stăpânul ei. Ea a câştigat mare favoare cu Satana pentru toate relele care le-a comis. Ea cunoştea cum să folosească Puterile Întunericului pentru ea însăşi şi pentru Satan. Ea mergea la serviciile de închinare ale diavolului şi îl slăvea pe Satan. Ea a fost o femeie plină de putere pentru el.
Satana continua să o mintă, chiar după moartea ei de pe pământ. El i-a zis că o va readuce la viaţă şi o va folosi în practicile ei din nou. Prin înşelăciune, ea îi adusese multe suflete, aşa că minciunile răsunau destul de plauzibile. În sfârşit, Satana a râs şi şi-a bătut joc de ea. El i-a zis: «te-am înşelat şi te-am folosit în toţi anii aceia! Nu-ţi voi da niciodată împărăţia mea!»" Diavolul şi-a rotit mâinile în faţa ei şi se părea că toată carnea ei se rupe de pe oase. Ea a zbierat de durere în timp ce o carte mare şi neagră a fost adusă Satanei. El a deschis-o şi a tras cu degetul în jos pe pagini, până a găsit numele ei. „O, da", a zis Satan, „tu m-ai servit bine pe Pământ, mi-ai adus mai mult de 500 de suflete". Apoi el a minţit-o zicându-i: „pedeapsa ta nu va fi atât de rea ca a celorlalţi". A scos un râs drăcesc ca un cotcodăcit. Satan şi-a întins degetul la femeie, şi un vânt puternic a umplut locul. Din el a ieşit un sunet ca pârâitul unui trăsnet. „Ha ha", a zis diavolul, „ia-ţi împărăţia dacă poţi!" Pe urmă o forţă nevăzută a trântit-o la pământ. „Tu mă vei servi pe mine şi aici," a râs Satana, pe când ea încerca să se ridice. Femeia zbiera în durere, în timp ce carnea ei continua să fie smulsă de pe oase de către demoni. Ea a fost târâtă înapoi la cuşca ei. Ea şi-a adus aminte de promisiunile Satanei. El i-a spus că va avea putere. El i-a spus că ea nu va muri niciodată, i-a spus că el are toată puterea asupra morţii şi vieţii, şi ea l-a crezut, i s-a spus că Satan poate să stopeze orice ar fi putut să o omoare. Satan i-a spus multe minciuni şi i-a promis multe lucruri. Am privit la această găoace osoasă a sufletului, plângând deasupra unei păpuşi de zdrenţe doar câteva cârpe murdare; întristarea mi-a umplut inima şi lacrimile îmi umpleau ochii.
Mulţi oameni îşi vând sufletul lor Satanei. Unii îşi vând sufletul Satanei gândind că ei vor trăi pe veşnicie. Dar ei vor muri de o moarte înfricoşătoare. Satana încă crede, că el poate să-L răstoarne pe Dumnezeu şi strică planurile lui Dumnezeu, dar el a fost învins la Cruce.
in iad vrei sa te duci? uite aici sursa citatului: http://ow.ly/tJjOK

| SatanistAteu1666 explică (pentru R0VER):

Da,in iad vreau sa ma duc.Si chestia aia nu e adevarata.Acum du-te sa sugi moastele de la biserica.

| 085776 a răspuns:

In primul rand cel Laveyan este corupt de catre xini(xini=crestin) si nu iti ofera nimic si nu are legatura cu Tatal Satan. In al doilea rand cauta pe www.crestinismulexpus.blogspot.ro sau pe http://satanismul.blogspot.ro/2010/01/bun-venit.html si vei vedea adevarul!

| SatanistAteu1666 explică (pentru 085776):

1.Bucuria Lui Satan a copiat mult din satanismul Laveyan..pana si invocarea lui satan.
2.Sun deja satanist de pe Bucuria Lui Satan

| MortalLama a răspuns:

Scurt. Daca esti satanist traditional omori si sacrifici fiinte. Daca esti Laveyan crezi in tine si in conceptiile bibliei Satanice ale lui Anton Szandor Lavey

| AteulRational a răspuns:

Varianta 3

| TheReaperIsHere a răspuns:

Am avut o saptamana plina de satanism.Numai despre asta ma documentam pentru ca mi se pare un subiect destul de interesant.Nu spun ca sunt satanist, dar fiecare crede in ce vrea.Stiam ca satanistul modern vede in satan un simbol pe care il asociaza cu binele si acesta se mai numeste si satanist Laveyan(presupun).Cel modern, il considera pe satan un prieten, un aliat sau il slujeste, depinde de satanism.Eu sunt impotriva religiilor, dar am respect pentru un satanist care e rational.Nu sunt ca majoritatea care zice:''Ala e satanist.O sa ajunga in iad!''. Dupa mine, toate tipurile de satanism sunt bune pentru fiecare satanist, daca ma intelegi.Adica daca un satanist considera ca cel mai bine e cel traditional, n-are decat.Eu mi-am spus parerea. Poate o fi diferita de a ta, dar ma rog.

| TheReaperIsHere a răspuns (pentru TheReaperIsHere):

Corectez,cel traditional il vede pe satan un aliat, un prieten sau ceva pe careil slujesti.