| EmaS a întrebat:

Care durere vi se pare ca este mai greu de suportat: cea trupeasca sau sufleteasca?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Pentru trup mai exista medicamente,unguente ce alina durerea,dar pentru suflet Singurul care poate turna balsam vindecator este Isus Hristos!
El nu dispretuieste o inima ranita si mahnita!
Deci durerea cea mai grea de suportat este cea sufleteasca, cea interioara. De multe ori acea durere nu este vazuta si auzita de nici un om, doar Dumnezeu este Cel care vede totul si cunoaste tot!

46 răspunsuri:
| RazvanStan99 a răspuns:

Cea sufleteasca mai mult dar si cea trupeasca este greahappy