| anonim_4396 a întrebat:

Ce doare mai tare : rana sufleteasca sau trupeasca?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Eu sunt de parere ca ambele dor.La fel, poate. Zic asta pentru ca am experimentat ambele tipuri de dureri, intr-un mod egal.Sau aproape egal. Un om care a simtit mai multa durere trupeasca decat sufleteasca, probabil ca iti va spune: "indiscutabil, cea trupeasca doare mai tare". Cand suferi de rana sufleteasca, iti spui ca nu exista durere mai mare, la fel si atunci cand o simti pe cea trupeasca...deci nu se pot face diferente.Sunt diferite, dar traie la aceeasi intensitate. Sper totusi sa gasesti raspunsul, fara a trece prin vreuna din ele! puppp :*

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ambele dor, ambele se trateaza, depinde insa de intensitatea fiecareia.

| SweetCandy a răspuns:

Cea sufleteasca... cea trupesca poate fii tratata te bandajezi si trece, insa inima e greu de vindecat...sad

Janina
| Janina a răspuns:

Rana trupesca se duce si uiti..insa cea sufleteasca nu trece asa usor...eu stiu asta de mai bine de 5 ani

| ViVi a răspuns:

Eu cred ca aia sufleteasca.Ambele se tin in viata una pe cealalalta. Sunt dependente una fata de alta.

acum nu stiu doare tare crying

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu cred ca cea sufleteasca pentru ca la ai trupeasca poti s-o bandajezi si se vindeca da la aia sufleteasca virgula cam greulove strucklove struck

| Artemiss a răspuns:

Normal ca cea sufleteasca... cea fizica pana la urma trece... cea sufleteasca o porti toata viata daca nu stii sa o cicatrizezi cu tarie si incredere in propria-ti persoana...insa cum zice si ana nu se poate una fara alta...tongue

| Betty18 a răspuns:

Cred ca aia sufleteask caci cea trupeasca se vindeca cum se mai vindeca dar o rana sufleteasca se vindeca mai greu sau chiar niciodata caci te afecteaza pshic si moral.sad

succes

| viki a răspuns:

100% cea sufleteasca.

| squib a răspuns:

Depinde de rana trupeasca, ca daca este o rana de genul sa ramai fara picioare, sau mai stiu eu ce altceva, cred ca e destul de durearoasa, insa daca e sa gandim altfel cred ca rana sufleteasca doare si mai tare pentru ca e ceva ce ramane in constiinta si nu ai cum s-o mai vindeci, nici macar dupa ani intregi.

| yanna_5323 a răspuns:

Poi nu stiu altii dar eu consider k trec mai bine peste ranile sufletesti decat de cele trupesti... k daca ma vad in oglinda si vad o fata trista ma infurii si vreau s fiu vesela o sa fiu k asta vreau... dar o rana trupeaska nu pot sa o sterg findk asa vreau... pop