| Corolla a întrebat:

Care religie este cea adevarata? No...acuma hai sa va vad! Parca vad ca a fi nebunie pe aici!

15 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu sunt convinsa ca crestinismul este xalea spre Creatorul existentei

| KovacsB a răspuns (pentru ania):

Este calea cea mai lenta, numita si calea suferintei sau a ignorantei.

| mODIN a răspuns:

Am studiat mai multe religii incercand si eu sa-mi dau seama. Orbitez intre Păgânism si Islamul Sunnit (nu se contrazic intre ele asa mult pe cat ati crede).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare o sa iti zica ca religia din care probabil a fost obligat sa faca parte e cea adevarata

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare spune ca religia lui e cea adevărată! Eu consider ca ortodoxia dar nu cea de la noi din țară! Asta e ortodoxie babeasca

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Ortodoxia din Rusia atunci? Vad ca e doar un instrument al statului. Din Ucraina? Sa vedem intai ce biserica ramane cu credinciosi in Ucraina, de abia s-au despartit de biserica rusa. Biserica sarba e filetista, crede in nationalismul sarb, tot restul este doar calea de a ajunge la nationalism. Cea greaca e mai babeasca ca cea de la noi de zece ori. Despre micuta biserica bulgara nu prea stiu multe. Si gata, astea sunt bisericile ortodoxe dominante in tarile lor. Cateva tari Est Europene, asta e ortodoxia.

| Xox0 a răspuns:

As zice Taoismul.

| EestiSodalane a răspuns:

Creștinismul Ortodox.

| Anonim027 a răspuns:

‭‭Iacov‬ ‭1:26‭-‬27‬ ‭VDC‬‬
[26] Dacă crede cineva că este religios și nu-și înfrânează limba, ci își înșală inima, religia unui astfel de om este zadarnică. [27] Religia curată și neîntinată înaintea lui Dumnezeu, Tatăl nostru, este să cercetăm pe orfani și pe văduve în necazurile lor și să ne păzim neîntinați de lume.

| Powerofrationality a răspuns:

Este o intrebare care presupune ca exista o religie adevarata, ceea ce eu nu cred. Religia este un produs al mintii umane, care nu are nicio baza in realitate. Este o sursa de conflict, intoleranta si suferinta in lume, neputand fi justificata prin ratiune sau moralitate.

| andreiadrian12 a răspuns:

Sincer nici una.Reprezinta interesul fiecaruia, subiectivism, halucinatii, nascociri, interpretari ale naturii ori pe interes calaistic criminal ori economic pentru ca erau su saraci si vroiau cu totii sa conduca planeta si sa castige bani logic si influenta.

| andreicelobiectiv a răspuns:

Religia mea adica a fiecaruia pentru ca nu e limpede ca sunt nascociri ale noastre religiile?