| MimiJaneMara a întrebat:

Care sunt planurile diavolului cu omenirea?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Care sunt planurile lui Greuceanu cu Republica Transnistreana?

| ania a răspuns:

"Vegheați! Pentru ca poteivnicul nostru deavolul da târcoale ca un leu care râcnește și cauta pe cine sa înghită" 1 Petru 5:8
Hotul nu vine decât sa fure, sa înjunghie și sa prapadeasca. Eu (Iisus)am venit ca pile mele sa aibă viata și s-o aibă din belsug"Ioan 10:10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decăderea morală și pierderea sufletului în favoarea păcatului.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Cei 7 prinți ai iadului
Asmodeus este desfrânarea Mamona este lăcomia de bani
Satana este furia
Leviatan este invidia
Beelzebub lăcomia de hrană
Belphegor este lenea
Lucifer este trufia

Toți. Toți cei 7 sunt Slujitorii Diavolului toți lucrează pentru el și pentru Diavol Ei toți cobor pe pământ și zi de zi nopate de noapte fura sufletele oamenilor în shimbul lăcomiei în schimbul banilor în schimbul desfrânării în schimbul invidie în schimbul trufiei în schimbul de a avea totil fără sa facă nimic în schimbul păcatelor grav de murdare care le întunecă sufletul și oamenii rătăcesc și devin jucăriile și sclavi altor oamenii care lucrează pentru Diavol ei își vinde suflet și inima pentru toate astea și apoi se rătăcesc pe pământul asta îi poți vedea ușor pe străzi în locuri murdare în locul care omul nu ar trebuie sa calce sa fie dar și-au va vândut softul cu bună voință și conștința în schimbul plăcerilor și păcatelor și validări și faimei și banilor șiau murdărit sufletul în așa hal ca nici ei nu mai au control asupra vieților lor au ajung să-și bată joc de ei alți sa fie slavi altora ma rog la Dumnezeu săi salveze căci doar el este Adevărul Dumnezeu și doar el poate pătrunde in mijlocul iadului și pe ușile iadului fără ca să fie atins el Dumnezeu este unul singur contra la toți și toate răutățile pământului și iadului contra la toți lacomi și murdările de pe fața pământului creștini și credincioșii Adevărați pe care le sunt loiali și dedicați lui cu toată inima lor și tot sufletul lor el Dumnezeu îi ferește de toate astea prin sufletul lor prin paftele lor prin credință sufletului lor și inimi lor și sunt avertizați păziți îndrumați de către Dumnezeu doar cei cel poarta în sufletul lor și inima lor gândul lor mintea lor faptelor lor sunt oamenii al lui Dumnezeu el lucrează prin oamenii lui Diavolul zi de zi noapte de noapte fură sufletele care își dau cu bună voie în schimb sufletul și inima pentru bunurile pământului și materialele pământului fără să depună efort cinstit fără sa depună o mână cinstită fără sa muncească cinstită de asta alege și calea Diavolul căci el de da totul în schimbul sufletelor lor inimi lor și eu ajung rătăciți fără sa știe nimic de ei și sa nu mai aibe control la viața lor Dumnezeu oferă totul celui cinstit prin munca cinstită și el ca da totil răstoarnă pe om căta nici el nu mai poate căra și aduna asa da Dumnezeule prin munca cinstită prin sufletul loiala cinstit prin inima cinstită loiala dedicata lui Dumnezeu cu tot sufletul și toată inima

Dumnezeul are așteptări de la noi toți fiecare în parte și sune enorm de posibile nu este nimic imposibil când îl ai pe Dumnezeu în sufletul tău în inima ta în gândul tău în mintea ta în faptele tale în intențiile tale sincere Adevărate față de El și el îți dă nu te lasă nu te gonește are așteptări de la noi toți sa fim buni cu sufletul și inima sa fim bun prin faptele noastre sa fim buni cu oamenii sa nu mințim sa nu ne vindem sufletul la diavol sa nu ne murdărim sufletul și trupul căci noi pe pământului nu vom trăi veșnici și nici aicia nu se termină totul aicia se ia decizia cu noi una concretă una loială și după faptele noastre după sufletul nostru și inima noastră pe lumea asta și nise va da și nise va lua nu ne cere imposibilul ne cere doar ce este posibil atâta vrea de la noi Dumnezeu de restul El Se va ocupa de toți și tot.

Dumnezeul este calea Adevărulu.

Diavolul și cei 7 slujitori ai lui sunt calea către o viață murdară către o viață mizerabilă către o viață fără Dumnezeu către o viață fără suflet către o viață fără nimic către o viață pierdută.

| Darius50boss a răspuns:

Să distrugă câți mai mulți oameni în păcat

| Effy35 a răspuns:

Te referi la planurile lui Dumnezeu, pentru că fără El nu se face nimic pe acest pământ.
Nu există niciun plan în acest moment.