| Jay1 a întrebat:

Cat de lungă va fi Ziua Judecăţii?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Până îi judecă pe toți.

| Jay1 explică (pentru sadrian46):

DA-în ziua judecăţii, oamenii vor da socoteală de orice cuvânt nefolositor, pe care-l vor fi rostit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Jay1):

Nu numai de fiecare cuvânt nefolositor vieții, ci pentru fiecare acțiune nefolositoare vieții, de exemplu masturbarea.

| Jay1 explică (pentru sadrian46):

După faptă şi răsplata!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Jay1):

Până la ziua judecății, ești răsplătit sau pedepsit prin modul în care resimți viața, așa zisa stare de fericire. Pentru cei ce cred, har, grație, binecuvântare divină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Um, O zi?

| LupusDei1993 a răspuns:

Nu există așa ceva, din motivul că deja biblia e falsă și Domine Deus nu există.

| mentholinks a răspuns:

Pai cred ca o zi. Dar Isus a spus ca cine nu crede in El deja a si fost judecat. Urmeaza sa se intoarca si sa dea rasplata fiecaruia si innoirea tuturor lucrurilor.

| Panamax a răspuns:

Judecata este individuala si suntem evaluati dupa fiecare incarnare.
Biblia a dost scrisa de niste plagiatori si nu este adevarata nici 5%.
YHWH asa zisul zeu al evreilor imprumutat si de crestini in ignoranta lor, a fost un simplu mort de foame trimis aici la munca.
Un criminal printre altele.

| Dandinelle a răspuns:

Pentru ca nu se va intampla aici, in timpul si spatiul asta nu ai cum sa calculezi cat va dura.

| danut a răspuns:

Nu avem de unde sti, dar sunt doua variante stiind ca JUDECATA va fi facuta in cei 1000 de ani cand cei salvati vor merge prin univers DAR ii vor fi judecat si pe cei pacatosi. Prima varianta este efectiv de o zi fizica iar a doua de o "zi" profetica, adica un an fizic, poti alege intre cele doua variante.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Orice poveste nu este falsă, ci un spațiu imaginar. Astfel, nu e manual de logică.

| ania a răspuns:

Nu e treaba noastră.