| GoddessMaui a întrebat:

Cand va veni Ziua Judecatii, cum te vei imbraca?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Fizic vorbind, e posibil să nu mai apuci să te îmbraci(nu știi data exactă a Apocalipsei, darămite ora fixă). Asta ca o paranteză. Te îmbraci sufletește, aici doar el mai valorează, pe parcursul vieții, eviți pe cât poți - haina dușmăniei- și încerci să iei una -spirituala-. Zic asta pentru că nu ai cum să te îmbraci sufletește în ultima clipă, cum era și parabola aceea cu candelele, cu mirele ce vine la dată fixă și nu așteaptă pentru alții.

24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Depinde cum o sa te gaseasca, nu o sa te anunte din timp ca te imbraci in costum de sarbatoare!

| cristi202 a răspuns:

Biblia spune despre imbracarea cu hainele faptelor bune. Sper sa fiu asa imbracat pina atunci!

| kamykaze88 a răspuns:

In Pielea goala si-mi bag mainilein buzunare, manac seminte si am sa comentez pe baza celor intamplate la stiri cand vine sa-mi ia interviu

| MasterOfDisaster a răspuns:

Cred ca vom fi toti ca Adam si Eva..cu o frunzulita pe ici, colo.

| Thunderstruck a răspuns:

In hanorac, planuiesc sa-i dau un picior in gura lui Isus...Sa fiu flexibil, nu?

| 4b a răspuns:

N-o sa-ti mai arda de moda, iar daca e metaforic, trebuie sa fii curatwinking
Salut...

| 8SlimShady a răspuns:

Doamne. cata blasfemie

| RAY a răspuns:

Nu o sa fiu imbracat, o sa fiu gol, ar fi culmea sa-mi iau hainele pe lumea de dincolo nu se merita

| relian a răspuns:

Ziua judecatii adica ce zi? Daca nu faci nimic rau nu ai cum sa ajungi la judecata.Dar daca ajungi din ce am vazut eu pe la tribunal sau in filme oamenii vin cit mai protocolar imbracati.Acum daca te referi la judecata de apoi cea din biblie aia nu o sa vina niciodata asa ca nu-ti fa probleme cu ce si cum o sa te imbraci.Si daca esti mort sa zic ce mai poti sa imbraci ceva? Dzeu este iertator si ne va ierta la infinit plus de asta ca a si promis ca niciodata nu ne va mai distruge asa ca acea judecata nu vad cum ar putea sa vina.Doar asa sa vina alt SEF si normal sa aplice alte regului.

| Vans a răspuns:

Ca de obicei.

| reihiuke a răspuns:

Ca la tribunal laughing

| Vix999 a răspuns:

Nud ...asa cum am si venit pe lume happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma imbrac in straie preotesti...batting eyelashes

| Maomau a răspuns:

Eu ma voi imbraca exact in acele haine cu care am venit pe lume!
Adica in costumul lui Adam!

| Hash001 a răspuns:

O sa-mi pun niste tanga roz, si o geaca stramta, din piele, mulata pe mine

| ILoveTacos a răspuns:

Cand spui Ziua Judecatii, eu ma gandesc la Judecata Finala, cunoscuta si ca Apocalipsa de unii.In Biblie insa se spune ca nici macar Iisus nu stie cand va veni aceasta. Daca va veni in timpul vietii mele, probabil ca voi fi imbracata in haine normale, de strada. Daca va meni dupa moarte, voi fi cel mai probabil in hainele in care am fost inmormantata.

Este totusi posibil sa fim in acea haina alba spirituala pe care o imbracam in momentul botezului si pe care o curatam de mieria pacatelor atunci cand ne spovedim si ne impartasim, pentru a-i fi Lui Dumnezeu mai usor sa ne judece...

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru ILoveTacos):

" pentru a-i fi Lui Dumnezeu mai usor sa ne judece... " La Dumnezeu nimic nu este cu neputinta.

| Never4ever a răspuns:

Blugi,o bluza de preferat alba, cizme daca este iarna sandale daca este vara si depinde si de vremea de afara ca nu stiu inca sigur daca imi voi lua geaca, fularul si manusilelaughing Dar tu?

| The1smartiest a răspuns:

Cel mai smecher costum cu adidasi si sapca

| Hope77 a răspuns:

Va fi prea tarziu sa ne m imbracam cumva... Biblia spune ca de pe acum trebuie sa purtam haina alba a neprihanirii pe care Isus ne-o ofera in dar, care reprezinta un caracter crestin asemenea celui pe care L-a avut Isus pe pamant. Cei mantuiti vor sta imbracati cu aceasta haina. Ceilalti oameni vor sta si ei imbracati cu hainele murdare ale pacatelor de care nu s-au lepadat (minciuna, desfrau, blasfemie, crima, ura etc). Va fi o zi mare, a dreptatii finale si a adevarului.

| Ebixa a răspuns:

In haina de piele de ateu.

| elenaole a răspuns:

LOL ce intrebare...nimeni nu stie cand va veni ziua judecatii, iar cand va veni ma voi imbraca normal laughing

| idontgiveafuck a răspuns:

Cu sutienu lui mama ta si chilotii tatalui tau

| Nicolae_Robert_Popa_1991 a răspuns:

Ziua Judecatii va fi Pe 21.12. 2012 La Ora 13:11 "SFARSITUL LUMIIIIIIII"