| Roses a întrebat:

Cat il iubesti pe Domnul Isus? Cat la suta?

Răspuns Câştigător
| me22 a răspuns:

Suta la suta! Si nu mi.e teama sa spun asta :X I love you Jesus!

24 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Oricine poate sa zica 100% ca nu-l doare mana sa scrie sau gura sa spuna. Insa iubirea fata de Dumnezeu o arati prin fapte nu prin vorbe... Cred ca s-a saturat si Dumnezeu de atatea vorbe si promisiuni neimplinitehee hee

| UnleashedPsycho a răspuns:

-∞ %.
[Adică minus infinit la sută]
Sayonara!

| BootsToAsses a răspuns:

100% trebuie sa il iubim toti pentru ca el este cea ne-a facut el este cel are a creeat lumea aceasta. pentru a dovedi ca il iubim pe Dumnezeu trebuie sa merge la biserica sa ne face rugaciniunile seara dimineata cand te asezi la masa sa ne marturisim sa ne impartasim

| EmaS a răspuns:

Il iubesc cel mai mult.El este pe tronul inimii mele.

| Roses explică (pentru me22):

Apropo,uitati aici un cantec: grupul Agape-Stau din nou.Este cel mai frumos cantec de lauda la adresa Domnului Isus!

| MMihai a răspuns:

Eu am vrut să mă fac creștin de mai multe ori dar erau prea multe tâmpenii în Vechiul Testament și am renunțat la ideea de a mă face creștin.
Dacă Vechil Testament este cu o mare mulțime de prostii de ce aș Crede că Noul Testament este mai bun?
Ce să iubesc / pe cine să Iubesc?
Da chiar există, vreun Iisus?

| me22 a răspuns (pentru Roses):

Il știu. Si mie îmi place foarte mult! :X

| Roses explică (pentru MMihai):

Exista,si El vrea sa intre in inima ta, daca Ii permiti. Vechiul testament este ce faceau oamenii inainte sa vina Domnul Isus.Acum cand a venit, El vrea sa-I faci loc in inima ta. Uite aici un cantec: grupul agape-Stau din nou.

| MMihai a răspuns:

Raspuns pentru @ Roses@

Tu zici că ești creștină, dar nu cunoști bine Biblia

http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/ioan/1/
Ioan 1
1. La inceput era Cuvantul, si Cuvantul era cu Dumnezeu, si Cuvantul era Dumnezeu.
2. El era la inceput cu Dumnezeu.
3. Toate lucrurile au fost facute prin El; si nimic din ce a fost facut, n-a fost facut fara El.
4. In El era viata, si viata era lumina oamenilor.
5. Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o.
6. A venit un om trimis de Dumnezeu: numele lui era Ioan.
7. El a venit ca martor, ca sa marturiseasca despre Lumina, pentru ca toti sa creada prin el.
8. Nu era el Lumina, ci el a venit ca sa marturiseasca despre Lumina.
9. Lumina aceasta era adevarata Lumina, care lumineaza pe orice om, venind in lume.

deci 1. La inceput era Cuvantul, //( la momentul zero pe scata timpului, deci anterior Genezei)
si Cuvantul era Dumnezeu.
deci Iisus exista ca Dumnezeu, anterior Genezei
Cuvantul era cu Dumnezeu /2. El era la inceput cu Dumnezeu.
3. Toate lucrurile au fost facute prin El;
(si) Nimic din ce a fost facut, n-a fost facut fara El.
Deci Iisus trebuie înțeles ca fiind co-participant la Geneză, ( cel puțin așa ar trebui să zică creștinii.)

El s-a întrupat ulterior, (după niște mii de ani ), ca fiu al Mariei, dar el era cu mult anterior nașterii Mariei.

| n0matterman a răspuns:

Il iubiti ca asa va spune Biblia, tristilor.

| Minks a răspuns:

Nu iubesc chestii imaginare, nici macar nu sunt necrofil ca sa iubesc oameni ce au trait acum 2011 ani happy.

| sandra2012 a răspuns:

Din cuvinte as putea sa spun ca 100% pentru ca eu cred ca El este Fiul lui Dumnezeu, care a venit pe pamant si s-a rastignit pentru noi oamenii ca noi sa avem parte de iertarea lui Dumnezeu si de viata vesnica. Din pacate insa, sunt o pacatoasa ca toti oamenii si m-am lasat ispitita de tentatiile vietii (nu multe, dar au fost). Oricum ma rog lui Dumnezeu sa ma lumineze si sa renunt la viata asta pacatoasa pentru a-L urma pe El. Pentru ca o voi face cat de curand. Oricum Dumnezeu este stapanul meu si Lui vreau sa ii slujesc, imi zic asta in fiecare zi.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

L-ati mai iubi atat de tare daca v-ar cere o partida de sex anal?

| 220V a răspuns:

Isus a fost evreu, nu? deci il iubesc atat de mult ca l-as trimite la nemti, sa simta ce-au simtit acei oameni, dar l-as trimite prin anul 1940, nu in ziua de azi

| Allrc24 a răspuns:

Jesus untill death and after it!

| Roses explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

Dumnezeu nu ne-ar cere asta! :l

| DorelSudoru a răspuns (pentru me22):

Cati ani ai? o.O
0% huh restul pana la 100 sunt doar pentru mine...
@FetitaCUPiscoturile merita fund

| Roses explică (pentru DorelSudoru):

14 fara o luna.

| PυяεBlσσdVaмρıяe a răspuns:

Să zicem: poate Dumnezeu există, poate nu există... Să cântărim câştigul sau paguba pe care le-am avea dacă spunem că Dumnezeu există. Sunt două posibilităţi: dacă câştigi, câştigi totul, dacă pierzi, nu pierzi nimic. Deci nu mai şovăi, pariază că El există!

citat: Blaise Pascal

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

De cand iubirea se masoara in procente?
Tu vrei sa zici ca iti iubesti parintii in procente?

Ori iubesti ori nu iubesti! Nu poti sa zici ca pe mama o iubesc 25% pe tata 35% pe catelu 10% pe gandacu de sub masa 1% si pe vecinu 80%

| Roses explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

Atunci pun asa intrebarea:Il iubesti tu pe Domnul Isus? Dar nu spune un "da" mecanic, ci raspunsul sa fie din inima.

| barbattttt a răspuns:

Eu pe Domnul meu il iubesc 100%

| Denisa444 a răspuns:

Si eu Il iubesc enorm dar nu pot spune cat pentru ca poate m.as amagi deoarece daca spui: 100% si El ti.ar cere sa te lasi schingiuit pentru asta sau sa.ti dai viata, nu stiu ca.ti am face.o. Asadar cand vom ajunge la o asa despatimire si credinta, vom putea afirma acel lucru. Totul e sa nu deznadajuim. In plus iubirea Lui pentru noi e imensa si macar o data am simtit.o cu totii.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Oh, Preaiubitul meu Tata.