| anonim_4396 a întrebat:

Cat la suta il iubesti pe Domnul?! Exista un motiv pentru un asa procentaj?

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cu toata inima mea cu tot cugetul meu din tot sufletul.

| Silviuloan a răspuns (pentru EmaS):

Mi-ai furat raspunsulhappy

| EmaS a răspuns (pentru Silviuloan):

Ma bucur din tot sufletul.Sa te binecuvanteze Dumnezeu!

| Raniia a răspuns:

Il iubesc pe Domnul pentru libertatea pe care El a castigat-o pentru mine.El este sursa mea de putere si intelepciune.

| DorelSudoru a răspuns:

Nu mai bine te duci si cauti o aplictie de genu' pe orice retea de socializare? o.O

| ForJesus a răspuns:

Nu merge cu: "cat la suta"?
Ori 100 la suta ori deloc!

| LineGuide a răspuns:

Prin ratiunea omenesca pot spune ca ori il iubesti ori nu! Deci aleg o varianta pozitiva: 100%, deoarece Dumnezeu m-a facut sa-l iubesc prin ratiunea mea, si prin multele sa-le dovezi vii sau ascunse...

| Archdaemon a răspuns:

Care domn?

| ForJesus a răspuns (pentru Archdaemon):

Totuși pentru noi nu este decât un singur Dumnezeu: Tatăl, de la care vin toate lucrurile și pentru care trăim și noi, și un singur Domn: Isus Hristos, prin care sunt toate lucrurile, și prin El și noi.

| Archdaemon a răspuns (pentru ForJesus):

Iisus se scrie cu 2 de "i" Mr.Jesus

| ForJesus a răspuns (pentru Archdaemon):

Isus se scrie cu un singur I.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru cine si cu ce scop ai formulat aceasta intrebare? Cunoscand cam ce convingeri religioase au cei care raspund pe acest sait, nu vad la ce te astepti? Sincer, cred ca esti in pana de idei.

| i86e2 a răspuns:

Asta imi aminteste de ghidul autostopistului galactic, in care era un solipsist care conducea Universul si care a spus la un moment dat ca "Domnul stie ca sunt milostiv" si celalalt ii spune "aha, deci crezi in ceva, crezi in D-zeu" si solipsistul ii spune "Domnul e motanul meu, sunt respectuos cu el". happy