| EmaS a întrebat:

Ce a gasit Dumnezeu la noi, ca a sacrificat pe singurul Sau Fiu ca sa plateasca pretul pentru pacatele noastre?
http://www.youtube.com/watch?v=__JX5vIRt48&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Bunatatea lui Dumnezeu da tuturor viata, suflare si toate lucrurile.
Ce bun este Dumnezeu! El descoperain actiunea Sa nu numai slava si puterea Sa, ci si bunatatea si dragostea Sa fata de oameni.''El face sa rasara soarele Sau peste cei rai si peste cei buni, si da ploaie peste cei drepti si peste cei nedrepti''.O seara binecuvantata!

46 răspunsuri:
| EmaS explică:

Vezi ca ii faci de ras pe crestini. Spui numai prostii care nu sunt in conformitate cu Cuvantul lui Dumnezeu si aduci jigniri si injurii mai multor utilizatori. Un bun crestin nu vorbeste ca tine. Esti crestin numai cu numele. Tocmai din cauza caracterului tau josnic nu am vrut sa intervin de cate ori aberai ca sa evit un conflict, dar se pare ca acesta este rolul tau aici. Pacat.

| Mădă0611 a răspuns:

Multa imaginatie tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum iti permiti sa jignesti? Cine vti-a dat voie sa vb astfel pe TPU?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine trebuie sa-i dea voie sa vorbeasca asa? laughing.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Bunul simt si educatia. Dar exista si un regulament pe care trebuie sa il respecte. Dar eu cred ca are mai multe conturi, de aceea isi permite sa foloseasca asemenea cuvinte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Regulamentul TPU interzice limbajul obscen si jignirile.Si eu personal, nu sunt de acord cu ele.Cine nu vrea sa il respecte, Regulamentul, este liber sa isi caute alt site unde i se permite un astfel de limbaj.O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este totul pentru noi. Daca nu ar fi fost Dumnezeu nimic din ce e langa noi nu ar fi existat ( inclusiv noi )...Dar draga mea...Imi pare rau sa iti spun, cred in Dumnezeu, ma mai duc la biserica, si nu ii fac pe crestini de ras daca spun asta, dar esti fanatica.

| CryChristiAN a răspuns:

Pentru ca omul reprezinta unica creatie a Domnului. Daca El ne-a facut dupa chipul si asemanarea Domnului inseamna ca a iubit omul inca din prima clipa dupa ce L-a facut.Stim ca Dumnezeu nu vrea sa-l piarda pe om pentru faradelegile lui, ci sa-l salveze de la pieirea vesnica.

| C0nstantin a răspuns:

Mai bine ma duc sa chem cerbii decat sa mai ascult asa ceva...

| EmaS explică (pentru C0nstantin):

O sa regreti tu ca nu ai ascultat.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru EmaS):

Poti dovedi ca va regreta?

| C0nstantin a răspuns (pentru EmaS):

Mai bine ascult Elvis decat porcarii de genul macar ascult muzica nu propaganda de prost gust.

| EmaS explică (pentru C0nstantin):

Gusturile nu se discuta!

| 1libercugetator1 a răspuns:

1 dovedeste ca exista dumnezeu
2 dovedeste ca a existat isus
3 dovedeste ca a inviat
apoi mai vorbim

| EmaS explică (pentru 1libercugetator1):

Asa scrie in Cuvantul lui Dumnezeu. Oamenii de stiinta au confirmat veridicitatea Scripturii.

| GRs a răspuns:

Singurul Sau Fiu?
Doar e atotputernic, poate sa creeze cati Iisus vrea.

| Qinz a răspuns:

Dumnezeu a vrut sa ne castige dragostea, ce poti sa-i ceri cuiva mai mult decat sa moara pentru tine?

| AnnaMaria27 a răspuns:

Cred ca acesta ar putea fi un raspuns!

"Caci Dumnezeu asa a iubit lumea, incit pe Fiul Sau Cel Unul-Nascut L-a dat ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. " Ioan 3, 16 happy

| Serenade a răspuns:

Prostia, care se regaseste in toata creatia lui, creatorul nefacand exceptie.

Răspuns utilizator avertizat
| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

De unde aveti certitudinea ca aceste fape s-au intamplat?

| EmaS explică (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Stiu sigur ca s-au intamplat.Isus este viu.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru EmaS):

Dovedeste ca oamenii de stiinta au spus asta da-mi un articol

| EmaS explică (pentru 1libercugetator1):

Http://crestintotal.ro/......testament/

Am multe carti in care cercetatorii ajung la concluzia ca Biblia este adevarata.

| Duucu a răspuns (pentru EmaS):

Iisus? Tu inca crezi in Iisus? De Horus ai aflat? Pe Attis il stii? Dar Khrisna? Cu ce dovezi imi demonstrezi tu ca Iisus este real? Poate tu nici nu ai auzit de zeii mentionati mai sus... Sa te vad cum imi raspunzi, daca te tin cunostintele.

| EmaS explică (pentru Duucu):

Zeii tai sunt morti, insa Isus este Viu si sta la dreapta lui Dumnezeu mijloceste pentru noi.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru EmaS):

Articol scris pe un sit crestin ce sa spun ce mare dovada, si eu pot scrie articole oricine poate asta nu dovedeste nimic

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru EmaS):

Am citit articolu nici o dovada, da-mi o dovada reala nu vrajeli

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns (pentru EmaS):

Pai pe baza acestei afirmatii neargumentate pot veni si eu si spune. Ca Unicornul Invizibil Roz este viu...

| EmaS explică (pentru 1libercugetator1):

Vezi,ai cerut un articol si ti-am dat.Si tot nu crezi.Iti recomand mai multe carti ca sa citesti sa te convingi ca Biblia este o carte adevarata!

| Duucu a răspuns (pentru EmaS):

Pai cum de stii tu ca sunt morti?

| EmaS explică (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Unde scrie?

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru EmaS):

Mi-ai dat niste versete din biblie de fapt asta e si baza crestinismului biblia

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru EmaS):

Din moment ce esti convinsa de existenta lui ce rost au intrebarile tale aici?

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns (pentru EmaS):

Daca doriti, scriu eu acum pe o foaie. Mai pun si cateva "reguli" care sa mearga la sufeltul oricui, si-mi fac o secta.
P.S.: Nu vreau sa interpretati Unicornul Invizibil Roz ca o "mistocareala" la adresa dumneavoastra: http://unicornulroz.info/......ogul-asta/

| EmaS explică (pentru 1libercugetator1):

Ca sa cunosc si alte pareri.

| Zenicide a răspuns (pentru EmaS):

"insa Isus este Viu si sta la dreapta lui Dumnezeu"
Atunci care mai e sacrificiul?
Cum adica mijloceste? Pai nu era Isus Dumnezeu?

| EmaS explică (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Si ce iti promite acest unicorn?

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru EmaS):

Dar degeaba cunosti daca acele pareri nu au nici o influenta asupra ta, e cand un orb se uita la un documentar cu sonorul dat la minim

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns (pentru EmaS):

Norocul meu a fost ca am gasit deja ceva despre Unicornul Invizibil Roz, si nu a mai fost nevoie sa inventez eu :) http://inorogul.blogspot.ro/

| Mădă0611 a răspuns (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Dovada vie ca Unicornul Invizibil Roz exista. big grin
not worthy

| dracu14 a răspuns (pentru EmaS):

Cum poti spune de o zeitate ca este moarta atata timp cat dumnezau al tau intra tot la categoria zeitati...

| C0nstantin a răspuns (pentru EmaS):

De unde stii tu ca zeii sunt morti si doar doamne doamne al tau ii viu? Cu asemenea afirmatii nu te diferenti cu nimic fata de un fanatic religios.

| AnnealedPride a răspuns:

Religia asta e bazata pe crime, e bazata pe cadavre vindecatoare, pupate si raspupate. Cum pote cineva sa creada in asta? Problema lor.
Revenind la intrebare, este pur si simplu STUPIDA, daca tu crezi in toate astea. Dumnezeu a facut oameni si tot ce-i pe aici, fiind fiul sau, l-a facut si pe Iisus, buuun. Si cum anume l-a sacrificat daca a inviat? Sunteti niste ipocriti.

| EmaS explică (pentru AnnealedPride):

Religia este una si credinta in Domnul Isus este alta.Ea se bazeaza pe dragostea lui Dumnezeu.