| crazyinlove a întrebat:

Ce ati face voi crestini daca ati afla maine ca Dumnezeu si Religia nu exista?

Răspuns Câştigător
| GRs a răspuns:

Probabil ar spune ceva de genul:"Cum sa nu existe? Avem si dovezi, avem Biblia."

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar ce acum stiu ca exista?

| 1qaz2wsx a răspuns:

Simplu am crede in continuare deoarece credinta noastra e puternica si nu credem toti ciumpalacii.

| Demise a răspuns:

Nimic laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok Dumnezeu e una dar cum sa nu existe religiathinking

| Dandanache a răspuns:

Nu stapanesti cuvintele, copila. Religia exista, indiferent de cat de real sau nu e Dumnezeu. Si care e scenariul prin care maine crestinii de pretutindeni si-ar da seama ca Dumnezeu nu exista? Cum ar putea sa se intample asta? Cine crede, va crede, si daca vine o gasca de extraterestri cu un powerpoint, in care explica ca ei ne-au creat.

| sodobar a răspuns:

Ce ati face voi ateei daca ati afla maine ca Dumnezeu exista?

| dracu14 a răspuns (pentru sodobar):

Mas face budist.

| danut a răspuns (pentru dracu14):

Bravo neicusorule, budismul e de baza iar toti budisti isi doresc sa urmeze CALEA lui Buda. P.S. Sti care este "calea", sa-ti zic eu daca nu sti, Buda a mancat odata atata carne de porc pana a plesnit si i-au iesit matele afara, asa luat drumul viermilor. Buna cale neicusorule.

| dracu14 a răspuns (pentru danut):

Sau si mai bine as adopta pastafarianismul, mai bine sa cred in monstrul de spaghete decat in zeul vostru
http://images.sodahead.com/......75254.jpeg

| RAY a răspuns (pentru sodobar):

Depinde care si care religie il reprezinta cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai aud asta de cand m-am nascut.dar nu cred.e cum m-ar spune cineva ca nu traiesc.ori eu traiesc, muncesc.iubesc.cred,ma rog, invat, cercetez.etc.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Ce ati face voi ateei daca ati afla maine ca Dumnezeu exista?

| martzian a răspuns:

As incerca sa ma trezesc. Ar fi, cu siguranta, doar un vis urat.

| dracu14 a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

As adopta pastafarianismul, mai bine cred in monstrul de spaghete decat in dumnezeul vostru
http://images.sodahead.com/......75254.jpeg

| catalynx a răspuns:

Hai sa iti dau un raspuns la subiect, nu cum fac ateii, sar mereu de la subiect. Daca asta chiar ar fi adevarul in primul rand eu as renunta la religie, as renunta sa cred. As lua ceea ce cred eu ca e bun de la religie, as combina aceste lucruri cu principiile mele si m-as straduii sa respect aceste lucruri. Ateii si antiteistii inraiti nu ar fi in stare sa se dea de partea lui Dumnezeu daca pe intelesul vostru el ar exista, ei ar refuza sa creada si ar incerca sa nege adevarul si sa adauge minciuni. Pe langa asta un ateu si un antiteist nu cred ca ar fi dispus sa creada in Dumnezeu nici daca el ar exista.

| Ebixa a răspuns:

Cum poate un crestin afla asta? De la cine?

| Archdaemon a răspuns (pentru sodobar):

L-as injura pentru ca a fost un las mult timp.

| William a răspuns:

Ar fi imposibil sa ma convingi ca Dumnezeu nu exista.

| TrentonChase a răspuns:

Daca imi demonstreaza cineva ca religia nu exista eu ma sinucid.

| doctorandus a răspuns:

Despre existenta lui Dumnezeu parerile sunt impartite, dar religia exista in mod incontestabil, uite in ce limuzine umbla aia de la Patriarhie.

| Thunderstruck a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Ateii*.I-as da o flegma in ochi, pentru cei 2, 8 milioane de oameni omorati, care sunt mentionati doar in biblie.Tu ce ai face?

| RAY a răspuns (pentru catalynx):

Ce minciuni spun ateii despre dumnezu?

| RAY a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Depinde care dumnezeu, si care religie il reprezinta, ce sa facem am discuta ca de la ateii la ateu si dumnezeu e ateu neam intelege fb

| Neinteresantul a răspuns:

Desi nu sunt religios, voi raspunde. Chiar daca se va dovedi ca nu exista dumnezeu, religiosii vor inventa ei un dumnezeu, la fel cum au facut si aia acum mii de ani. Oamenii slabi au mereu nevoie de ceva in care sa creada. Daca exista ceva, cu siguranta nu are logica si gandirea noastra. S-ar putea sa nu-i pese daca oamenii cred sau nu in acel ceva. Cei care imbratiseaza religia sunt prea limitati ca sa-si faca un stil de viata propriu, asa ca urmeaza tot ce au scris alti nebuni in urma cu foarte mult timp.

| Salahadin73 a răspuns:

Stiu ca nu se raspunde la o intrebare cu alta intrebare dar, ce ai face tu daca ai afla ca Dumnezeu exista?

| shadovv a răspuns:

Irelevant deoarece eu nu pot sti nimic sigur.

| crazyinlove explică (pentru Salahadin73):

As avea ocazia sa-l *** in gura! PEACE happy

| crestiniromani a răspuns:

In primul rand, Dumnezeu exista, iar eu nu traiesc pentru religie, ci traiesc pentru Isus Hristos. Si nu stiu cine ar putea scoate asemenea lucruri pe gura? laughing