| EmaS a întrebat:

Ce concepte ne vor ghida viata stiind ca suntem pe cont propriu, daca nu ar exista Raiul sau Iadul?

Răspuns Câştigător
| Maxim96 a răspuns:

Chiar daca nu ar exista recompensa sau pedeapsa, oricum trebuie sa traim o viata traita intru Domnul.O viata traita astfel e mult mai placuta si fericita decat o viata traita in betii, desfranari etc.
Crestinii nu trebuie sa astepte doar viata vesnica, ci sa traiasca bine, dupa voia Lui si aceasta viata care este un dra de la El.

33 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Pana sa am marea placere de a intra in comunitatea TPU, nu credeam ca religia, la noi in tara si in randurile oamenilor este atat de proeminenta.

Mai ales in gandirea lor.Mai ales ca le afecteaza gandirea logica in mod subtil, dar grav.
Datorita intrebarilor, am onoarea de a dezgropa minti si ma incanta asta.

Vorbesc serios.

| EmaS explică (pentru Lizzu):

Si cum faci asta?

| Lizzu a răspuns (pentru EmaS):

Observ parerile fiecaruia, asa cum sunt ele si-mi dau seama de fiecare minte in parte
happy si vad inca o data cat de diferiti sunt oamenii.