| mentholinks a întrebat:

Va place ca exista raiul si iadul?

26 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu ma plang.

| Inferno a răspuns:

La nebunie.

NOname
| NOname a răspuns:

Premisa dubioasă.hee hee

| danay72 a răspuns:

Raiul va fi pe pamant, dupa sfarsitul sistemului rau de lucruri. Iadul se refera moarte. Apocalipsa20:14,Psalmi37:9-11,Isaia65:20-25

| mODIN a răspuns:

Nu exista nici una nici alta.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| milan9 a răspuns:

Pe scurt, raiul înseamnă o apropiere de Dumnezeu ca Sursă a vieţii şi a fericirii în diversitatea cu care El deja ne-a obişnuit.

…Iar locul de suferinţă, este locul celor care în virtutea libertăţii lor s-au îndepărtat de Iubirea lui Dumnezeu. Egoismul lor în faţa semenilor şi a Divinităţii poate determina o astfel de stare de încrâncenare spre rău.

Ca să-ţi imaginezi că o astfel de împietrire a sufletului în îndepărtarea de Dumnezeu există, gândeşte-te la duhurile răutăţii, care ştiu calea de întoarcere dar pot totuşi să refuze orice formă de sinceritate şi recunoştinţă...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, doar raiul

| sublime89 a răspuns:

Da, mai ales iadul laughing

| M25M a răspuns:

Ohh daa imi place...mai ales iadul ca e mai... kinky

| PedoBarbie a răspuns:

Îmi place că există raţiunea-doar la puţini.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ne place nu ne place, undeva trebuie sa ne ducem

| Rührselig a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Adică la 2 metri sub pământ.

| Rührselig a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Cam abuzezi de sensul verbului " a exista".

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Rührselig):

Te-a intrebat cineva ceva pe tine?

| Rührselig a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Te-ngrozeşte gândul că şi viaţa de om are sfârşit, nu?
Calmează-te. Gândeşte-te că te culci şi nu visezi şi nu mai deschizi ochii niciodată.

| Moisie a răspuns:

Raiul imi place cel mai mult in Elvetia de ex. la Montreux.Cat despre Iadul din Romania, m-am saturat de mult! Adica nu-mi place!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai pot de bucurie. Probabil vreun roman le-a inventat ca restul lumii e la munca, nu are timp de prostii.

| Scarbo a răspuns:

Iar narnia e intre cele doua.

| MissDevilish666 a răspuns:

Îmi place că nu există.

| Lămâie00 a răspuns:

Asta e si problema, ca nu exista!

| PandaEcrazy a răspuns:

Auzi, "rai" se zice la momentele fericite tie, si "iad" la cele rele, si oricum, adevaratul iad este insusi pamantul, deci alte dimensiuni alternative nu prea mai exista

| godge a răspuns:

Rai,iad...vesnicia le trasnforma pe ambele in rutina apoi obisnuinta apoi plictiseala. Vreau ca dupa ce mor totul sa fie ca inainte sa ma fi nascut.

| celmaibun1 a răspuns:

Ne place sau nu ele exista, precum ne place sau nu exista si noapte si zi

| Brofist a răspuns:

Bariere... oh go on