| badriel a întrebat:

Oare exista Raiul si Iadul?

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Depinde de tine.Din pacate nu poti dovedi daca exista nici una nici alta deoarece nici un om nu s-a intors din moarte sa ne povesteasca( Incetarea tuturor functiilor vitale si lipsa de semnal in creier nu moarte clinica) Acum ca si concept e un pic stupid deoarece raiul pare un loc Extrem de plictisitor ( din moment ce tot ceea ce este placut este considerat un pacat) Si iadul nu prea are sens adica tortura vesnica? fara trup? cam greu de perceput plus ca dupa o vreme te vei obisnuii cu orice iti vor face ei nu? Deci in concluzie nu exista pare ilogic dar nu putem dovedi clar nici da nici nu. Ramane totul la latitudinea ta.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In biblie scrie ca dupa ce mori dormi intr-un somn adanc vesnic, cei morti nu stiu nimic de ei doar cei vii, la judecata de apoi vor fi inviati cei buni cei rai vor dormi pe veci, faza cu raiul se vrea al doilea pamant de o mie de ani parca in care iisus va guverna

| mentholinks a răspuns:

Nu.

| SandraEve a răspuns:

Da, absolut

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Crestino dupa ce mori dormi intr-un somn adanc, du-te si citeste biblia, nu e nici un iad

| SandraEve a răspuns (pentru RAY):

Oricum tu dormi tot timpul laughing dormi in continuare

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Crestino e o rusine sa te numesti crestina si sa nu isi cunosti biblia

| SandraEve a răspuns (pentru RAY):

Ry, e o rusine sa fii roman si sa nu iti cunosti limba :*

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Daca as fi da ar fi o rusine