| dragos9234 a întrebat:

Ce parere are crestinismul despre muzica psihedelica?

42 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Îţi pot adăuga altă întrebare la fel de inteligentă :
Ce părere are catolicismul despre cursul dolarului? Sau :
Ce părere au budiştii despre muzica electronică? Sau :
Ascultă islamiştii Kraftwerk, dar Pink Floyd?
Ce părere are Dalai Lama despre opera rock Jesus Christ Superstar?

| dragos9234 explică (pentru Arthur):

Eu am pus o intrebare.
Tu ai venit cu prostii.

| Arthur a răspuns (pentru dragos9234):

Care e acea prostie în afara celei din întrebarea ta? Tâmpenie mai mare nu am auzit, ce naiba, tu ai ascultat măcar o formaţie din acest curent, ai habar măcar despre mişcarea care reprezenta acest gen de muzică?
Crezi că la concertele celor de la Pink Floyd, Beatles, The Rolling Stones şi Uriah Heep sau Led Zeppelin mergeau numai atei sau satanişti?
Papa însuşi a urmărit opera rock Jesus Christ Superstar.
Deci în concluzie eu am venit cu prostii...

| dragos9234 explică (pentru Arthur):

Da, Tu ai venit cu prostii.
Da, am ascultat formatii din acest curent.Chiar si in momentul acesta ascult.
Eu am pus o simpla intrebare, tu probabil ai ajuns la concluzia ca eu as fi vreun crestin extremist.Te inseli.

| Arthur a răspuns (pentru dragos9234):

Spune te rog ce ascuţi ca să nu mor prost.

| dragos9234 explică (pentru Arthur):

Dirty deeds done dirt cheap (ACDC).

P.s:Tot prost mori.

| Arthur a răspuns (pentru dragos9234):

Te paşte o suspendare isteţule! Eu am văzut că la loc de cinste ai pe Enrique Iglesias şi Eminem, din câte ştiu nu prea cântă rock.
Iar despre psihedelic sunt valuri de muzică, mă gândeam că dai ca exemplu vreun album, nu o singură piesă!

| dragos9234 explică (pentru Arthur):

Esti genial.

| dragos9234 explică (pentru Arthur):

DAca in loc sa incerci sa gasesti remarci rautacioase ai fi atent, ai fi vazut ca acolo scrie ""Eminem Featuring Aerosmith Sing On""
Sper ca in cultura ta sa existe Aerosmith.
Deasemenea la "loc de cinste" se afla si Edguy.

| Arthur a răspuns (pentru dragos9234):

Acum îţi dai seama? Uite răspunsuri inteligente mai sus ( nu ale mele ).
Şi un răspuns al meu de prin 2011 : Exagerat. Ritmul este ritm. Elvis şi alţi rock-eri şi-au început cariera muzicală cântând în corul Bisericii.
Papa însuşi a urmărit opera rock Jesus Christ Superstar.
Contează mesajul pe care vor să-l transmită şi nu ritmul muzical folosit.

| dragos9234 explică (pentru Arthur):

?
Si ce te face pe tine sa crezi ca pe mine ma intereseaza ceea ce ai spus tu in 2011?

""Contează mesajul pe care vor să-l transmită şi nu ritmul muzical folosit.""
Complet gresit.
Ritmul este important in aceeasi masura ca si mesajul.

| Arthur a răspuns (pentru dragos9234):

M-am lămurit cu tine! Vezi că Enrique Iglesias are şi ritm şi mesaj!

| dragos9234 explică (pentru Arthur):

Si am spus eu altceva?

| RAY a răspuns (pentru dragos9234):

Ai dreptate, conteaza mesajul

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 explică (pentru SexoasaTha):

Cand ti-am citit raspunsul am avut impulsul sa spun ceva de pilele lui.
Dar ma voi abtine.

| danut a răspuns:

Dragule, muzica psihedelica nu am mai ascultat de mult, inca de la aparitia ei. Ceea ce susti tu ca ar fi asemenea muzica nu este muzica psihedelica.Intradevar daca vei asculta Pink Floid cu UmaGuma sau Spookye Tooth cu Ceremony poti spune ca ai "atins" genul, dar ACDC sau Zepelin nu au cantat niciodata muzica psihedelica (asta asa ca fapt divers). In privinta intrebarii tale, cred ca nu sti despre ce este vorba asa ca "mai incearca".

| dragos9234 explică (pentru danut):

Intr-adevar, ACDC nu este in tocmai in curentul psihedelic insa are anumite tangente.

"mai incearca".
Ce sa mai incerc?

| danut a răspuns (pentru dragos9234):

"Ce sa mai incerc?"
Alte "intrebari".

| thealchemist a răspuns:

Nici una. Biserica nu discuta gusturile muzicale

| Ionait a răspuns (pentru thealchemist):

Spune-le asta alora care faceau scandal cand au venit cei de la AC/DC sau Lady Gaga in Romania.

| DigiMind a răspuns (pentru Ionait):

Corect!

| Thunderstruck a răspuns:

Crestinismul e impotriva tuturor genurilor muzicale, infara de muzica (,) crestina.

| dragos9234 explică (pentru Thunderstruck):

Exista si rock crestin.
Skillet este o formatie crestina din cate stiu eu.

| Thunderstruck a răspuns (pentru dragos9234):

Pai si rockul crestin nu intra in categoria "muzica crestina"?

| dragos9234 explică (pentru Thunderstruck):

Ba da.
Dar este rock(stil ceva mai agresiv)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Si muzica (,) crestina nu e un gen muzica ci e muzica a diverse genuri muzicale care cuprinde versuri religioase.

Răspuns utilizator avertizat
| zurick a răspuns:

Crestinismul e impotriva tuturor genurilor de muzica.Inafara de muzica bisericeasca.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Aduce cearta aceasta muzica pe aceast site

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ce m-am distrat cand am citit raspunsurile la intrebare ta.laughing

| dragos9234 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Care raaspunsuri?
happy

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru dragos9234):

Raspunsurile tale si ale lui Arthur.Sunt asa, ironice.laughing

| Miauti a răspuns:

Pai ce sa aiba. nimic deoarece si ei o folosesc.

| DigiMind a răspuns:

Nu exista muzica psihedelica!

| dragos9234 explică (pentru DigiMind):

?
Nu?

| DigiMind a răspuns (pentru dragos9234):

Nu.

| dragos9234 explică (pentru DigiMind):

Sigur?

| DigiMind a răspuns (pentru dragos9234):

Mai Dragos, exista doar suplimente care duc spre experiente psihedelice, in combinatie cu muzica. Cum ar fi: LSD, mescalina, ceva ciuperci "sublime", sau indragitul joint happy Sunetul poate determina reactii psihedelice doar daca ai ceva lipsa la mansardawinking

| JoiMov a răspuns:

Http://www.comitetulastral.eu/category/dxm-studio-2/
Uite aici muzica psihedelica faina..sunt incepator :3 eu o fac