| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de icoanele care plâng, este ceva paranormal sau divin?
Credeți că este un semn de la Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Buna happy

As vrea din tot sufletul sa fie real, dar din pacate s-au descoperit la cateva manastiri cum in spatele icoanelor fixate pe perete erau mici furtunase care de dincolo de perete,odata pompata apa prin ele, conduceau lichidul la icoane si astfel apa iesea pe suprafata acestora, curgand.

Mii de smecherii de mi se face scarba, sila de preoti, calugari, maici si ce-or mai fi.
Nu pot sa cred pana unde poate ajunge josnicia si totul numai pentru BANII lasati acolo de oamenii fraieriti.

Cat de pacat.

66 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Nici una nici alta, lemnul "plange" cand il tai, atat...uscat si prelucrat, nu.

Răspuns utilizator avertizat
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu bre, e ceva normal să plângă vopseaua.

| Crazyeo a răspuns:

Este ceva divin și mai mult ca sigur este un semn de la dumnezeu! O zi bună!

| Sherlockdima a răspuns:

Cred, ca da.

| andreiush25 a răspuns:

Imi arati te rog un video cum plange icoana?

| bismarck a răspuns:

Şi de ce ar plânge o bucată de lemn?

| andreiush25 a răspuns:

Si tu crezi nu? Ca o bucata de lemn plange? Si Mos Craciun exista nu?
In acest video imi arata icoana patata cu ceva apa..Nu are pic de logica...Dar hei, cui ii trebuie logica in religie ..PFFF..we don't need that.

| Nucreeed a răspuns:

Da pai mai toate intamplarile de genu la care nu aveti nicio explicatie pentru ca sunteti prea idioti ca sa aveti asa ceva...le catalogati ca fiind semne de la dumnezeu...

| Polaris a răspuns:

Scuipat de îngeri.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Încearcă să afli ce spune Biblia despre folosirea icoanelor şi cred că-ţi vei da singur seama dacă sunt un semn de la El.
Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru andreiush25):

Nu.Dar totuși e un mister.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Da este adevarat si chiar sunt semne Dumnezeiesti, cand o icoana plange, plange Domnul de cate nedreptati vede in ziua de azi! happy

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Da este adevarat si chiar sunt semne Dumnezeiesti, cand o icoana plange, plange Domnul de cate nedreptati vede in ziua de azi! happy

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru andreidu):

Referitor la ce ati comentat, nu este asa, icoana este simbolul credintei lui Dumnezeu, diavolii nici nu se pot apropria de o icoana sfanta, bine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totu-i posibil. laughing

| Hombre a răspuns:

Mai dar de icoane razand nu am auzit, numai pangand, atunci e tristete multa in cele dumnezeiesti.

| Thunderstruck a răspuns (pentru PisicutzaCenusie):

De ce ar plange o fiinta omnipotenta, omniscienta, omniprezenta? Cat de mult te-ai gandit cand ai facut rationamentul asta?

| Alphawolf a răspuns:

Este un semn de la crestini, el arata cum se poate manipula oamenii si cat de usor este sa-i inseli.

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru Thunderstruck):

Mult! Am absolvit facultatea si stiu poate mai multe ca tine!

Răspuns utilizator avertizat
| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru andreidu):

laughing

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Plange din cauza ta ca esti pierdut!

| MMihai a răspuns:

Ce părere aveți de icoanele care plâng, este ceva paranormal sau divin?=

=nu am văzut și nu cred așa ceva, cred că sunt minciuni și atât.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MMihai):

Dacă ai vedea in momentul ăsta una, ai crede?