| SupradozaDeDroguri a întrebat:

Voi credeti in Dumnezeu? Ce parere aveti despre cei care nu cred in Dumnezeu? Au dreptate?

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Eu nu cred in Dumnezeul biblic. Poate as presupune ca o forta supranaturala [natura universala mai exact] dirijeaza lucrurile [ fie la intamplare sau nu], ajungandu-se la rezultatul din zilele noastre.Suna mult mai plauzibil.

| Mangoo a răspuns:

Eu cred ca este un camp de energie puternica, caruia ii transmitem gandurile noastre, dorintele, starile sufletesti, etc...si care asteapta sa ni le indeplineasca.[ceva gen.:daca gandesti negativ durerea de cap ti se va accentua, iar daca gandesti pozitiv asa va fi.]E doar o parere proprie.happy Cred ca Biblia si Biserica sunt o parte din adevaruri si ca dumnezeu este in fiecare dintre noi.

| SookiexD a răspuns (pentru Mangoo):

Vrei sa spui " campul proprii constiinte smug " gen efectul placebo :* da asta exista.

| SookiexD a răspuns:

Eu sincer nu cred in asa ceva big grin Pur si simplu nu accept ideea ca as fi controlat de supranumitul Dumnezeu big grin. Cei care cred. nu le pot spune nimic, fac ce vor. Eu nu am vazut nici o dovada care sa arate ca, chiar exista big grin BAFTA!

| unknownn a răspuns (pentru SookiexD):

Da cine a zis ca esti controlat? Nu esti controlat, el te lasa liber sa faci ce doresti, viata asta e ca un test.

| fortza96 a răspuns:

Eu sunt unu din cei care nu sunt siguri ca exista dumnezeu sun 50 % ca esta 50 % ca nu exista