| MariannN20 a întrebat:

Credeti in paranormal sau ce parere aveti?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"Credeti in paranormal? "
Nu.

Cred in fenomene fizice, chimice si mecanice pe care inca nu am reusit noi ca omenire sa le explicam in totalitate.

| dullcat a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| MariannN20 explică (pentru dullcat):

Esti foarte sigura pe tine din cate vad

| dullcat a răspuns (pentru MariannN20):

Daca exista asa, inclusiv cazuri de exorcizare si nu mai stiu ce, nu crezi ca am fi vazut stiri despre asta la tv, asa cum zilnic aflam despre crime sau accidente? La urma urmei, toti vor sa faca rating in ziua de azi.

| MariannN20 explică (pentru dullcat):

Sunt peste tot cazuri de genu, chiar si live uri unde au fost prezente activitati paranormale.
Oricum vor fi mereu 2 tabare, cei care cred si cei care nu cred deloc.

| dullcat a răspuns (pentru MariannN20):

Eu am vazut numai in filme.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu. Paranormalul de azi, e certitudinea de maine. Adica in anii 1800, daca erai vazut cu un telefon mobil, erai acuzat de vrajitorie si contract cu diavolul, si erai omorat. Astazi, stim cu totii ca un telefon functioneza prin tranzistori, rezistori, principii eletrice si electromagnetice, etc.

| sammie a răspuns:

Du-te mă de-aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred. E o parte din omenire.