| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de icoanele care plâng, este ceva paranormal sau divin?
Credeți că este un semn de la Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Buna happy

As vrea din tot sufletul sa fie real, dar din pacate s-au descoperit la cateva manastiri cum in spatele icoanelor fixate pe perete erau mici furtunase care de dincolo de perete,odata pompata apa prin ele, conduceau lichidul la icoane si astfel apa iesea pe suprafata acestora, curgand.

Mii de smecherii de mi se face scarba, sila de preoti, calugari, maici si ce-or mai fi.
Nu pot sa cred pana unde poate ajunge josnicia si totul numai pentru BANII lasati acolo de oamenii fraieriti.

Cat de pacat.

66 răspunsuri:
| Papillon09 a răspuns:

Nu este nici paranormal nici divin, astea sunt doar trucaje. Dumnezeu ar putea face asta, insa nu o face pentru ca El interzice icoanele, asa ca nu ar face nimic care sa sustina ceva ce Lui nu-I place. Numai Satan ii mai amageste pe oameni cu chestii de genul asta. happy

| Crazyeo a răspuns:

Este ceva divin și mai mult ca sigur este un semn de la dumnezeu! O zi bună!

| NeverSayNever a răspuns:

Vreau doar sa te uiti la acest reportaj, daca ai timp si placere si poate vei descoperi un raspuns.
http://www.antena3.ro/......-2013.html

| gabi13579 a răspuns:

Mi-as dori sa fie real si poate ca e. Mereu stiinta trebuie sa lanseze aceste teorii. Poate ca intr-adevar lemnul plange cand il tai dar mi se pare o coincidenta mult prea mare ca apa sa curga chiar din ochii sfintilor pictati pe ele dar ma rog poate ca e un semn divin

| bismarck a răspuns:

Şi de ce ar plânge o bucată de lemn?

| Sherlockdima a răspuns:

Cred, ca da.

| soricik14 a răspuns:

Http://jurnalul.ro/......52304.html
S-a intamplat in orasul meu.

| sylybossu25 a răspuns:

Eu sunt sigur ca este o noua modalitate de a profita de credinta oamenilor si de a face bani pe seama oamenilor care isi pun Speranta in aceste lucruri