| Vernusio a întrebat:

Ce parere aveti de asta?
Oare a existat doctorul Sotirios Crotos si a fost ucenicul lui Iisus Hristos? Sau mai bine zis un martor ocular al evenimentelor de atunci?
Credeti ca are vreo autenticitate cartea si povestirea din ea? Si aici ii intreb pe crestini.
https://www.emag.ro/......E9R250BBM/

Eu tin sa cred ca da,fiindca au existat multi martori oculari in perioada vietii si evenimentele crucificarii lui Iisus Hristos si Sotirios Crotos poate fi unul din ei

Pentru cine a citit cartea, ce parere v-a facut aceasta? Credeti ca sunt adevarate relatarile de acolo? Practic unii o numesc o mica Biblie.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Apocrif. De ce? Daca ar exista un manuscris antic cu acest nume, el ar valora 100 milioane Euro sau mai mult. Iar cel care (chipurile) il detine, nu a publicat decat o traducere in limba romana si una in engleza. Cea in engleza a fost publicata pe speze proprii, desi, daca manuscrisul ar fi fost autentic, cele mai prestigioase edituri academice s-ar fi inghesuit sa-l publice.