| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta? http://www.lovendal.net/......-lui-ioan/
Vine sfarsitul lumii

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Daca va fi un razboi motivul va fi cel de dominare nu ca a prevestit nu stiu cine dupa nu stiu ce carte.
Oamenii s-au batut pentru teritorii de cand au aparut deci nu mi se pare socant/surprizator/inedit daca va exista un razboi cu multe milioane chiar miliarde de fatalitati. Razboaie au fost si vor fi, este in natura noastra singurul variabila fiind motivul.

14 răspunsuri:
| Silviuloan a răspuns:

Parca era pe 21 decembrie 2012? acum iar s-a schimbat? Daca o sa fie asa inseamna ca 2, 3 miliarde de oamneni vor fi atei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Silviuloan):

Stiu eram ironic

| M25M a răspuns (pentru Silviuloan):

Lasa-ma sa ghicesc:Nu prea iti plac ateii, nu? laughing

| 3xfemeie a răspuns:

Cum reusesc fanaticii sa atraga adepti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru M25M):

Tiind sa cred ca urmatorul razboi va fi de natura religioasa.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

N-am scăpat bine de un sfârşit şi iată că altul bate la uşă... happy

| Dandanache a răspuns:

Nu dau click, nu vreau sa ii ingros numarul de accesari. Stiu idioteniile pe care le culege lovendal.

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm. Nu prea cred, este posibil ce zici tu nu zic nu insa au cam trecut acele perioade, desigur religia ramane un pretext extrem de eficent(vezi atentatele 9/11) insa momentan razboaiele se poarta in jurul petrolului si pentru conservara si propagarea imperialismului american. Deci consider ca razboaiele viitoare se vor baza pe profit ca si pana acum si pentru extinderea granitelor(sau a ariilor ) statelor gigant. Desigur nu ar fi nici surprinzator si nici prima data daca se va blama religia. De ce? Pentru ca cele mai multe razboaie au fost de natura religioasa si inca tine cand vine vorba de prostit.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru anonim_4396):

Va fi un razboi si conform Sfintilor Parinti care au trait in secolul 20, si il vom prinde noi toti care avem intre 1-20 ani(si o spun caci unul din sfinti i-a spus discipolului sau care avea in jur de 20-25 de ani in anul 1994 ca o sa prinda si razboiul si venirea lui Antihrist, caci Dumnezeu nu va mai rabda, vorba cantecului:"Si-am sa va trimit si un razboi, ca sa va aduceti aminte ca aveti si in cer tata"). Dupa parerea mea va fi un razboi politic, insa care va fi ingaduit de Dumnezeu pentru curatire si nu va mai exista 3 paturi ale credintei ( cei care nu cred, cei relativi si cei care cred si practica) ci doar 2 (care nu cred si cei care cred si practica)!

| HueyFreeman a răspuns:

Frumos screenshot-ul. War din Darksiders. laughing

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Raspunsul meu trebuie sa fie castigator, deoarece toti oamenii de pe planeta Pamant sunt pana in 7.000.000.000, restul de 16 mai mor odata

| ManStrong a răspuns:

Pentru ca sa fie 23 de miliarde trebuie sa steptam pina prin 2513.
Deci poti sa te ocupi si de alte probleme intre timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu doar am reprodus cea ce Lovedal a scris pe sait deci da lovedal e prost informat.

| doctorandus a răspuns:

Nu v-ati saturat de apocalipse?