| RAY a răspuns:

Argumente care se potrivesc la orice zeitate,creator,divinitate, aia nu stiu ce inseamna o dovada, alea sunt argumente unele de tot rasul, un ateu asteapta asta o dovada astfel, prezinta acele video dovezi de genul? cand o sa vina sa ma anunti
Observarea și măsurarea fenomenelor
Acumularea și ordonarea materialului
Crearea de ipoteze și modele, prognoze, stabilirea nivelului de importanță
Testarea ipotezelor modelului prin experimente, teste, încercări
Confirmarea sau infirmarea ipotezelor
Publicarea rezultatelor, pentru ca acestea să poată fi validate de alții
Modificarea, dezvoltarea sau invalidarea modelului, în funcție de rezultatul testelor și de opiniile criticilor
În cazul confirmării, dezvoltarea unei teorii, care trebuie însă să îndeplinească anumite criterii
Atât timp cât teoria nu este falsificată, poate să fie considerată cunoștință științifică

| DeyCj a răspuns:

Interesante,dar totuși sunt doar chestii ce intră în categoria de probabil.

| Teffan a răspuns:

Niste porcarii de teorii ale conspiratiei, facute de aceeasi oameni care vor sa ne ia atentia de la adevaratele probleme.

Treaba cu dumnezeul vostru biblic este terminata de mult timp.
Inamicul se foloseste acum de stiinta falsa,hedonism,ateism,cultural marxism,capitalism si civilizatie pentru a-si continua treburile murdare.

Cum au vazut ca, crestinismul apune in lumea moderna, au inlocuit o degeneratie cu o alta degeneratie.
doar ca mai exista unii care inca cred in cai verzi pe pereti.
Este inutil a pune botul la astfel de ineptii.
Trezire omului este necesara in aceste timpuri intunecate, iar videoclipuri ca astea, ii incetoseaza judecata.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Ok. Chiar daca nu toti sunt de aceeasi parere.