| neaivan a întrebat:

CE PARERE AVETI:
Intr-o zi un padurar se plimba prin padure! Mergand de ceva vreme la un momentdat se intalneste cu un urs mare si infometat. Atunci padurarul speiinduse a zis in gandul lui, Doamne da-i ursului acestuia ganduri crestinesti. Apoi ursul zise,, Doamne binecuvinteaza hrana aceasta!,,

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ai impresia ca tu nu te numeri printre prosti? Daca te-ai referit la doi crestini prosti, deduc ca al doilea as fi eu. In cazul asta, ai spus doua prostii:una ca eu as fi crestin; si a doua ca as fi prost. Prin faptul ca ai spus doua prostii intr-o singura postare, concluzia e clara. Mai e nevoie sa spun eu cum esti?

| Jardelin a răspuns:

Glumita subtire!

| sabin89 a răspuns (pentru Jardelin):

Nu o vad ca o gluma ieftina, ci mai degraba ca o problema de logica. Seamana cu aia: daca la un meci de fotbal ambele echipe fac rugaciuni inainte de meci, va influenta D-zeu rezultatul? si dacada, in favoarea cui?
Cu alte cuvinte, intrebarea e daca intervine D-zeu in problemele curente, in tot ceea ce se intampla pe pamant.

| Jardelin a răspuns (pentru sabin89):

Bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Poate ca e microbist.

| Zenit313 a răspuns:

rolling on the floor)))))