| GulDan a întrebat:

Ce se intampla daca visezi o sora sau un frate ca iti moare? sunt doar superstiti sau e un semn real?

13 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Nu există nicio dovadă care ar demonstra că interpretarea viselor este ceva mai mult decât o superstiţie. Visele sunt doar "filmele" proprii noastre minţi.

O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic real, nu este niciun semn. Visele sunt refulari ale subconstientului tau. Aduni acolo un bagaj si acesta apare la suprafata cand constientul face nani.

| mgtow a răspuns:

Superstitii, alt motiv nu e. Visele nu au treaba cu viitorul ci asa se petrec cand dormim uneori.

| M25M a răspuns:

Este o frica inconstienta da a pierde pe cineva drag. Visele nu prevad viitorul

| Fatamuntilor a răspuns:

Nici eu nu cred intrepetarea viselor, dar se zice ca de bine!

| PedoBarbie a răspuns:

Vise. Nimic altceva.

| suffarstar a răspuns:

Mi s-a intamplat de multe ori si totul e ok, nu s-a intamplat nimic. Stai linistit. Avertizea-ti totusi fratele /sora, neprevazutul ne surpinde de fiecare data.

| godge a răspuns:

Superstitie

| Miauti a răspuns:

1 daca ii spui visul s-ar putea sa se intampla.
2 In foarte putine cazuri, moartea din vis anunta decesul real. El transmite ca purti inca in interior ceva, care ar tr sa dispara - egoul.

| ADN30 a răspuns:

Visurile noastre nu sunt indicaţii divine despre evenimente viitoare, ci funcţii esenţiale ale creierului care contribuie la menţinerea sănătăţii noastre mintale.

| danay72 a răspuns:

Sunt doar superstitii nu te ingrijora.Azi Dumnezeu nu mai vorbeste prin vise.

| OnuOnulică a răspuns:

Superstiți...