| Silyca a întrebat:

Ce va face sa credeti ca dumnezeu descris in bibilie este cel adevarat?

36 răspunsuri:
| M25M a răspuns (pentru strawberry03):

Ok, si ce nu am priceput. Eu ce am zis pana acum?

| strawberry03 a răspuns (pentru M25M):

De fapt, nu ai mentionat ceea ce am spus eu. Dar in fine...Ideea e ca pasajele respective nu sunt porunci pentru toti crestinii de astazi. De fapt, a fost un legamant intre Dumnezeu si poporul Israel. Tu ziceai ca Scripturile invata nu stiu ce, dar adevarul este ca nu toate poruncile de acolo sunt necesare sa fie respectate si in prezent happy

NOname
| NOname a răspuns (pentru strawberry03):

"Legea insa a fost anulata odata cu moartea lui Isus, si doar cateva dintre acele legi au fost reamintite cu scopul de ne constientiza ca unele inca trebuie respecatate. "

"Tu ziceai ca Scripturile invata nu stiu ce, dar adevarul este ca nu toate poruncile de acolo sunt necesare sa fie respectate si in prezent."

În acest caz, Anna, te invit să-mi răspunzi la întrebarea de aici:
http://www.tpu.ro/......a-daca-nu/

| Thunderstruck a răspuns (pentru cristi202):

A fost doar o mica gluma, sa stii.

| andrei1237 a răspuns:

Pentru ca Biblia este scrisa de oameni intelepti.

| danay72 a răspuns:

Istoria si arheologia confirma ca Dumnezeul Bibliei este cel adevarat. Apoi profetiile implinite sunt alte dovezi care demonstreaza acest lucru.