| angel_5676 a întrebat:

Credeti in Bibilie? Sunteti de acord cu tot ce este scris in biblie?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cred in ce reprezinta Dumnezeu.Cred in Lucrarea lui.Cred in oamenii desi uneori nu e o idee asa bunahee hee
Incerc sa-L iubesc pe Dumnezeu macar o miime din cat ma iubeste el pe minehappy

| Silvia a răspuns:

Nu stiu.Chiar nu stiu.Nu am citit biblia, sunt confuza.

| Dan a răspuns:

Pai cum, ce esti budist sau crestin? Incearca sa citesti cu atentie Bibilia si vezi unele lucruri care se petrec si in viata noastra.Este o carte sfanta doar pentru initiati.

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu sunt de acord cu tot ce zice in Biblie si cred in Biblie pentru ca de fapt Biblia e cuvantul lui Dumnezeu.happy

| Helvete a răspuns:

Nu. Stiu ca o sa primesc "Stupid" de nenumarate ori, asa cum se intampla de fiecare data cand imi spun parerea despre religie si de tot ce tine ea, dar raspunsul meu e tot acelasi: nu.

| cîrne a răspuns:

Cred in d-zeu fara a crede in biblie. d-zeu e in mine, in tine, in noi; cred in puterea binelui si nu in niste povesti/mituri care infatiseaza doar orizonturile marginite ale anticilor.

| Kassandra1408 a răspuns:

Cred ca biblia este o alegorie in care binele invinge raul - la fel ca multe carti de povesti. Similitudinile intre religia moderna si cea egipteana sunt aproape identice, iar Isus al nostru a existat de vreo 40 de ori inainte sa apara in Biblie. Nu sunt de acord cu unele lucruri din Biblie - aceasta promoveaza sexismul homofobia., rasismul si monogamia in scopul crearii copiilor- nu promoveaza iubirea, intelegerea si nici pacea- Lucifer, aducatorul de lumina, ingerul cunoasterii a fost izgonit pentru ca a descoperit adevarata natura umana, pentru ca a avut curajut sa cerceteze.

| Andreea_7493 a răspuns:

Mai mult in Biblia satanica ...este foarte interesanta happy

| Andreea_7493 a răspuns:

Uuu...Stupid si nici macar nu stiti despre ce e vorba laughing Cititi-o si voi si pe urma dati cati stupizi vreti laughing Ehh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut cateva incercari de citire a acesteia, dar n-am terminat-o. Nu cred in Biblie, cred in Dumnezeu. Credinta nu ti-o impune nimeni, trebuie sa o ai tu in suflet.