| DonGiovanni a întrebat:

Voi in ce teorie a facerii omului credeti, in ce evolutionista (Charles Darwin), sau in ce-a cretionista (geneza din Bibilie).

Răspuns Câştigător
| alinamarinela a răspuns:

Persoanele care NU cred si NU citesc-prin urmare -habar NU au ce inseamna Biblia, cred in ipoteza evolutionista... a crede in ceva "inventat" de un om darwin, mi se pare atat de stupid-a crede o "maimuta"-dupa cum dansul sustine... a crede in ceea ce sustine un om-denota, a te considera inferior lui-ei bine, eu NU ma consider inferioara lui darwin-cu toata "stiinta" lui...CRED in Dumnezeu:Tatal, Fiul-Iisus Hristos, si Duhul Sfant! prin urmare CRED in Cuvintele lor, deoarece, atat in Noul cat si in Vekiul Testament, Dumnezeu-Sfanta Treime, ne vorbeste-noua, oamenilor-tuturor, care au existat Vreodata si care au sa existe-in mod DIRECT! cum sa NU IL CRED pe Cel ce spune despre Sine :"EU Sunt Cel ce Sunt! ","Alfa si Omega, Inceputul si Sfarsitul! ", "Eu Sunt Dumnezeu si afara de Mine, altul NU este! " -cum pot sa Nu IL Cred pe Cel ce a Vrut sa vin in lumea asta? eu, NU am cerut sa ma nasc, poate NU as fi vrut. dar, Cineva-a avut un plan cu mine, si de ceva timp am inceput sa inteleg, care este acel plan-care e rostul vietii mele... a crede in imaginatia prea bogata a unui om-simplu om-pacatos, care NU e cu nimic mai presus decat mine-e ca si cum m as trada...cine e el? sa cred asa usor in ce mi spune oricine?-trebuie sa fii SLAB .sa NU te pui singur sa cercetezi, sa vezi.sa ajungi tu-singur la concluzii, sa iti aduci tu singur, argumenete si contraargumente...pe mine, acest darwin-NU m a convins DELOC! si am citit, destule...in plus, m a facut sa rad copios... i ar fi stat mai bine, ca scriitor de sf uri-oricum, e plin si de astia. .sa vezi eu, ce imaginatie am. o intrece pe a lui darwin, si sunt convinsa, ca imaginatie destula ai si tu...

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred in biblie...

nony
| nony a răspuns:

Eu cred in orice teorie care vine cu argumente.
Cred in fapte, nu in vorbe.

| psiholoaga a răspuns:

De ce trebuie sa fie doar doua?happy Stii, sunt si alte posibilitati; punandu-le pe acestea, e ca si cum ai sustine ca se bat in cap in cap. Or, eu stiu crestini care cred intr-o combinatie: dumnezeu a creat primii oameni, care au evoluat ulterior.

mira
| mira a răspuns:

Evolutionismul dispune de argumente.Gratie lui stiinta a progresat mult.

| xibalba a răspuns:

In cea evolutionista, e mult mai credibil si demonstrat stiintific ca am evoluat, decat sa cred ca am fost creati din tarana...

| laurentiu_9029 a răspuns:

Evolutie.

| tracky a răspuns:

Cred ca pana la urma este vorba de modul in care privesti lucrurile.La prima vedere, dupa opinia mea, cred in teoria lui Darwin dar tot ce explica el acolo nu poate avea loc fara interventia divina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evolutionista. dar e mai mult de atata... e full de ipoteze peste tot. si nu fac nimic, doar sa iti ridice mai multe semne de intrebare.

| Tamberella a răspuns:

In cea evolutionista.