| Lilia2621 a întrebat:

Cine dintre voi e adventist de ziua a saptea?

31 răspunsuri:
| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Cel care si-a lepadat Credinta, Biserica, si Traditia, prin urmare cel care s-a lepadat de Hristos.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Eu nu, oricum e un pacat mai mare decat sinuciderea

| Lilia2621 explică (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Eu sunt adventista si nu sunt decord cu tine, eu nu l-am lepadat nici pe Isus, nichi pe Dumnezeu, din contra credinta mea a devenit mai puternica decit cind eram ortodoxa

| milan9 a răspuns (pentru Lilia2621):

Se vede din imaginea de status. Eşti mai incitantă, mai "fierbinte" în credinţă, mai "inocentă", ce să mai... cu mult mai evlavioasă... laughing

| DyNo a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

De ce crezi asta?
Sunt curios doar.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Lilia2621):

Daca te-ai aliat cu DRACU de ce sa te mai chinuie, se lupta cu ortodocsii

| DyNo a răspuns (pentru milan9):

Nu vad de ce o critici tocmai tu. Mai imoral mi se pare ceea ce face tanarul din avatarul tau. Oricum, nu se judeca un om dupa avatarul sau, nici chiar daca este vorba despre o gluma. Imi imaginez totusi, ca prin gluma aceasta incerci sa-i critici mai degraba religia din care face parte.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru DyNo):

E o credinta comoda ca toate sectele

| Lilia2621 explică (pentru milan9):

Ca sa incep, acest profil de TPU nu este al meu, si nu esti tu persoana potrivita ca sa ma critici cum sunt.

| yanira4u a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Da de unde stii tu asta?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru yanira4u):

Chiar vrei sa ma sacai bre? Eu te-am intrebat ceva?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru yanira4u):

Vrei sa devenim prieteni apropiati?

| invicta a răspuns:

Am cativa prieteni adventisti.Sunt persoane de incredere. Daca au promis ceva se tin de cuvant indiferent de consecinte.

| yanira4u a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu te.am intrebat eu ceva. de unde tu stii tu ca e pacat mai mare ca sinuciderea/ scrie undeva chestia asta? crede.ma nu e ceva personal

| milan9 a răspuns (pentru DyNo):

Dar ce face tanarul din avatarul meu, pictează şi el în ulei, ca tot omul... happy

| Lilia2621 explică (pentru yanira4u):

Zici tu ca m-am aliat cu dracu si lupt contra ortodocsilor? Sa fim seriosi, niciodata in viata nu am criticat o religie, si daca eu nu sunt ortodoxa nu inseamna ca sunt contra lor, si nici in contra altei religii. Din contra, apreciez mult persoanele care cred in Dumnezeu, si nu conteaza in ce mod si ce credinta practica. Iar eu daca am ales sa fiu adventista ceva m-a facut sa iau aceasta decizie, nu? Nu mi se pare o crima, in acest punct de vedere fiecare are dreptul sa aleaga. Si zici ca e mai mare pacat sa fii in alta religie decit sa te sinucizi? Si ce stii tu? De cite ori ai citit Biblia sa gasesti in ea unde scrie asta? Unele persoane doar stiu sa critice, nimic mai mult.

| DyNo a răspuns (pentru milan9):

Mie imi sugereaza ideea de "grafiti". Dar, ma rog fiecare interpreteaza cum vrea la urma urmei.

| yanira4u a răspuns (pentru Lilia2621):

Eu nu am spus nimic de genul.imi pare rau dar cred ca ai gresit persoana

| Lilia2621 explică (pentru yanira4u):

Scuze, acest mesaj este pentru @ besleaganicolaecosmin

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa fotografii aveti pe pereti la secta voastra?

| Jardelin a răspuns (pentru Lilia2621):

Dar cind erai ortodoxa cine te-a impiedicat sa crezi?

| Mădă0611 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

E o credinta comoda ca toate credintele in zei, ai vrut sa zici.

| Lilia2621 explică (pentru Jardelin):

Eu cind eram ortodoxa tot credeam in Dumnezeu, m-a facut sa ma schim de religie felul de a intelege lucrurile. In fin, nu cred ca ar trebui sa dau multe explicatii. Eu am pus o intrebare si cred ca ar fi trebuit sa raspunda persoanele care au de raspuns cu un raspuns normal, da nu cu critici si alte intrebari

| Jardelin a răspuns (pentru Lilia2621):

Nu ma mir ca ai te-ai convertit la niste sectanti care ti-au spalat creierul! La cit de infect scrii, se vede cit de inteligenta esti!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Lilia2621):

Cunosc pe cineva tot asa din aceeasi secta si a spus ca atunci cand era la ortodocsi avea probleme cu sotul ca venea beat acasa si o batea, dar cum au trecut amandoi la secta s-a facut liniste deplina. Concluzia : cand erau ortodocsi ii supara dracul, dar cand s-a dat cu el - e logic - nu a avut motiv sa-i mai supere!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pocaitii

| 4b a răspuns (pentru Jardelin):

Adventistii nu-ti spala creierul, ci prostia...

| Jardelin a răspuns (pentru 4b):

Da, da, ii face pe toti genii! Specimenul care scrie mai sus este o dovada pura! Si altii, cu care m-am intersectat pe aici dar nu-i mai amintesc. Tu, tot un geniu esti?

| 4b a răspuns (pentru Jardelin):

laughing seara faina iti doresc Jardelin...