| IEHOVADUMNEZEU a întrebat:

Unde aș putea să îmi găsesc un loc de muncă în care sâmbătă să am liber ca sunt adventist de ziua a șaptea
Unde aș putea lucra dar să am sâmbătă liber
Dau funda

9 răspunsuri:
| costis a răspuns:

In cele mai multe institutii publice nu se lucreaza sambata si Duminica.

| ania a răspuns:

Citeste carti de dezvoltare personala si de afaceri ca sa prinzi curaj, sa fii motivat sa-ti faci propria firma, pornind de la talentele pe care le-ai primit de la Dumnezeu, ce -ti place si la ce te pricepi. Daca ai firma ta, tu faci programul. Lorand Soares e adventist, e foarte de succes, te poate inspira.

| AZŞeEduardAZŞBorta a răspuns (pentru ania):

Foarte corect spus sora Ania

suntserios
| suntserios a răspuns:

80% din locurile de munca au liber sambata

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru suntserios):

Ce fel de locuri de muncă au

| Fatamuntilor a răspuns:

La fortele de munca ai incercat? Ce pregatire ai?
Putin probabil ca vei gasi loc de munca stand la taclare pe internet....sau da? Ca poti face bani si asa.

| Lioana a răspuns:

In Institutiile de Stat ai liber si sambata si duminica dar lucrezi cat zece de luni pana vineri.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Vor sa faca astia un program contra adventistilor, toti romanii vor fi fortati sa lucreze sambata pentru a diminua numarul mare de adventisti.
Cum sunt adventistii, stii tu, mai versatili, imediat se vor converti la ortodoxism

majoritatea locurilor de munca din Romania au program fix de luni pana vineri.

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru SergiuBoss11):

De luni până vineri?