| AvalohAlyn a întrebat:

Cine e Dumnezeu pentru tine? Ce crezi despre fiecare religie majoră în parte?

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

E un personaj inexistent din cartile cu povesti scrise de oameni necinstiti pentru a-i insela pe naivii nestiutori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un personaj dintr.o carte de mare influenta. Ceea ce te invata bine pe langa tot raul, se poate invata si altfel, prin alte surse. Degeaba inveti sa "iubesti", desii fara religie tot ai putea, daca pe langa asta vei ajunge manipulant, sa nu mai crezi in stiinta si sa stai sa te certi cu toti sau cu toate teoriile noi doveditoare doar pentru ca sunt noi, de actualitate dar diferite fata de ce ai invatat dintr.o carte veche de 2000 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Dumnezeu îl consider TATĂL MEU, și singura persoană care NU mă va dezamăgi niciodată și care îmi vine întotdeauna în ajutor.
Despre religiile lumii nu am o părere anume, eu mă iau după ce e scris în Biblie, nu urmez dogmele unei religii anume.