| dany1988122 a întrebat:

Cine i-a creat locuinta zeului iudeu?

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"Sa locuiasca Dumnezeu cu adevarat impreuna cu omul pe pamant? Iata ca cerurile si cerurile cerurilor nu Te pot cuprinde: cu cat mai putin aceasta Casa pe care am zidit-o eu!" 2 Cronici 6:18

| dany1988122 explică (pentru cristi202):

Ia cuprinde tu un bloc rolling on the floor

| RAY a răspuns:

Iti pierzi timpul degeaba, asta nu intelege ca iisus nu este zeul evreu, zeul evreu avea casa deja, nu?

| sierra1 a răspuns:

Zeii - dacă neavând ce face, acceptăm că ar exista - n-au nevoie de locuință: pocnesc din dește sau bagheta/toiagul/sceptrul/bâta magică și au tot ce le dorește inimioara

| Pocait01 a răspuns:

De ce nu îndrăznești să scrii Dumnezeu sau Isus?

Răspunsul la întrebarea ta este primul verset din Biblie.

| sierra1 a răspuns (pentru Pocait01):

Cinstit vorbind, chiar nu știu cine e "zeul iudeu" dar nu contează, tot zeu rămâne...

| dany1988122 explică (pentru sierra1):

Zeul cu care o ard crestinii, musulmanii si iudeii.

| dany1988122 explică (pentru Pocait01):

Deci in cer? Si inainainte de crearea cerului unde statea?

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Inainte*

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Rectific. Cine a fost primul? Locuita zeului iudeu saau zeul iudeu?

| Pocait01 a răspuns (pentru dany1988122):

Ți-am spus, răspunsul este în primul verset al Bibliei. Uite altele: Ioan 1:1-3; Rom. 11:36; Col 1:16.
Chiar și despre înțelepciune ne spune că a fost făcută de Dumnezeu: Prov. 8:22-23.

Spune-mi, te rog, de ce nu îndrăznești să scrii Dumnezeu sau Isus?

| dany1988122 explică (pentru Pocait01):

Nu te-ai prins deloc? Eu m-am referit la ''Care a fost primul? Zeul iudeu sau locuinta sa''. Ii numesc cum vreau.