| anonim_4396 a întrebat:

Coloseni 2:8:"Luaţi aminte să nu vă fure minţile cineva cu filozofia şi cu deşarta înşelăciune din predania omenească, după înţelesurile cele slabe ale lumii şi nu după Hristos." Filozofia cuprinde teoria big bang, evolutionista, curentele filozofice precum anticrismul, ateismul, umanismul, deismul, agnosticismul, materialismul, panteismul, rasismul, si alte asemenea. Filozofii din astea circulau prin lume si in secolul I e.n. Corect?

2 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

O data ce ti-ai pierdut mintile cu "Cristos", n-are ce sa-ti mai fure nimeni.

| Mclaren12 a răspuns:

Teoriile big-bag și ateismul și materialismul sunt tot "filozofii" evreiești așa cum este și creștinismul. Oricare l-ai alege este același cancer spiritual.