| OctavianDanielMaria a întrebat:

Credeti ca acest site spune adevarul? https://www.historia.ro/......gia-pagana

2 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Tâmpenii, daca ai fi autorul al fi citit ceva real nu ar fi repetat aberațiile din Zeigeist ar fi găsit relevant că mitul lui Horus și Krișna nu are prea multe puncte comune cu miturile formate în jurul "Domnului".
Într-adevărat Horus era fugarit de Seth, dar acest ar reușit să preia tronul și să devină faraon. Acesta nu a avut adepți, iar botezul egiptean apare abia în epoca târzii a imperiului.
A doua de fond cum mama ma-si putea evrei să copieze taman de indieni. Si vezi ca mitul lui Krisna e scris in Vede unde nu apar mult din aberatile astea. Intr-adevăr în hinduism exista o trinitate dar Krisna nu face parte din ea, ci alți trei zei Brahma, Vishnu și Rama.

| romeo78 a răspuns:

Da, este cel mai serios site. Este și revistă tipărită.
Iar, despre subiectul acestui articol menționat sunt documentare făcute de specialiști, chiar și atei. Lectură plăcută!