| anonim_4396 a întrebat:

Credeti intr-un sfarsit al lumii, sau nu va fi niciodata asa ceva?

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Isus a promis că se va întoarce. Cred că n-a uitat.

| ILoveMoon a răspuns:

Va fii candva, dar nu prea curand.

| M25M a răspuns:

Da, insa nu in sensul biblic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atat din punct de vedere stiintific si cat si din punct de vedere religios va fi un sfarsit al materiei si existente materiale.
Cea ce te sfatuiesc e sa nu crezi toate porcariile despre apocalipsa, eu nici acum 2 ani, nici anul trecut nu am dat crezare, deoarece Biblia spune ca nimeni nu stie clipa, dar lumea inca nu si-a "sfarsit alergarea", lucrurile vremelnice de sfarsit se vor intampla dar nu va acela sfarsitul. Poate va trece chiar 3 secole si nu va veni.

| Seminarist a răspuns:

Eu sunt Afla si Omega, Inceputul si Sfarsitul, cel Dintai si cel de pe Urma ....Va fii unul recomand sa citesti apocalipsa si talcuirii ORTODOXE(dreptmaritoare ) aceasta privinta!

| RAY a răspuns:

Da in maxim 100 de ani va vi al trelea razboi mondial care va extermina 85 la suta din populatia lumii, populatia ramasa va vi ca acuma mii de ani

| Scarbo a răspuns:

Nu exista sfarsitul lumii, doar deformarea acesteia, ea nu dispare.

| Scarbo a răspuns (pentru RAY):

Parca a zis si einstein ceva de asta, da nu mai stiu citatu...

| RAY a răspuns (pentru Scarbo):

Da a zis ca in al patrulea va vi lupte cu bete

| OOOLEOOO a răspuns (pentru RAY):

Cunosti ceva documentar care sa vorbeasca despre asta?

| RAY a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Nu,e propia mea ipoteza

| RAY a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Isi recomand un documentar despre apocalipsa in privinta stiintei

http://istoria-lumii.ucoz.com/......everything

| OOOLEOOO a răspuns (pentru RAY):

Mi se pare o ipoteza foarte reala.

| RAY a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Omul e o bestie care se va distruge singur

| sublime89 a răspuns:

Va fi un sfarsit al lumii dar nu asa cum il descrie religia. Oamenii vor disparea, ca orice alta specie de pe planeta asta. Dar asta nu inseamna ca universul nu va continua sa existe.

| tpuforyou a răspuns:

Iisus este extraterestru, si se va intoarce...

| danay72 a răspuns:

Da,acesta va veni, intrucat semnele prezise de Isus se implinesc in cele mai mici detali.Matei24:3-14

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Da, cred. Creatorul nostru nu va permite la nesfârşit să existe situaţia actuală în care nu simţim că trăim cu adevărat. Iar Biblia vorbeşte destul de clar despre acest subiect. După ce menţionează mai multe schimbări ce aveau să marchize ultimele zile Isus a spus: "Şi atunci va veni sfârşitul" (Matei 24:3-14).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Odata tot va fi un sfarsit al lumii..Asta poate deduce pana si un ateu!

| dany248y a răspuns:

Va fi cand se vor intampla semnele vremurilor[apocalipsa][matei 24 ].Eu cred ca aceste lucruri s-au intamplat(nu toate dar majoritatea lor). funda

| ErrorFound a răspuns:

Chiar daca intregul univers va fi distrus, vreodata in viitor acesta nu va fi sfarsitul lumii. Lumea, neagra si lipsita de materie, cum probabil va ajunge, tot va exista.

| OOOLEOOO a răspuns (pentru RAY):

Crezi ca combustibilul ce hraneste acea bestie este inteligenta?

(Am vizionat aseara documentarul am ramas impresionat!)

| ZK a răspuns:

Da, dar eu cred ca nu are legatura cu religia, sau cu ce scrie în biblie...

| gingergirl1 a răspuns:

Sigur! scrie si in Biblie in Apocalipsa(la sfarsit)

| liceu a răspuns:

Da! Sau se mai numeste si apocalipsa! Scrie si in Biblie ca Dumnezeu se va inoarce pe pamant, dar nimeni nu stie, nici macar Isus. in biblie scrie ceva de genu:"El va veni ca un hot noaptea", adica nimeni nu va sti.

Prima oara o sa fie rapirea! Dumnezeu ii va lua pe oamenii ce cred in El si ii va duce in cer. Dupa am auzit ca se va incepe sa fie obligatoriu ca oamenii sa isi puna cip ( iar eu va rog din suflet sa nu faceti acest lucru!). Cipul are numarul 666- care inseamna numarul fiarei! cei care nu isi vor pune probabil or vor muri de foame, ori vor fi omorati! iar cei ce si-il vor face vor trai normal, dar nu pentru mult timp, deoarece atunci va veni ziua judecati,. Ziua cand fiecare om va fi judecat pentru ce a facut.(unii oameni spuneau ca oamenii care si-au pus cipul se vor ruga la stanci ca sa cada peste ei). Asa ca oricine poate mai avea o scapare! si aceea este sa nu iti pui cipul! Toti cei care si-il vor pune vor trai in iad, in dureri de nedescris, vor fi arsi in foc si vor trai in chin vesnic! de aceea va spun inca o data! Intoarceti-va la Dumnezeu!

| liceu a răspuns (pentru liceu):

Nu vreau sa va sperii, dar va rog din suflet! Credeti in Dumnezeu. puteti sa imi puneti orice intrebare, legat de ce am zis

Răspuns utilizator avertizat
| benny34 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Asta nici nu ar fi prea greu, tinand cont doar de un exemplu. USA tine in spatiu in jur de 7.5 kg de plutoniu, 0.5 kg ar fi suficient cat sa radieze toata planeta.

Răspuns utilizator avertizat
| benny34 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Nu as fi atat de sigur, insa nici nu e nevoie de un razboi nuclear pentru a ne cam duce planeta, e nevoie de o greseala intr-un calcul care sa face ca o parte din acele 7.5 Kg sa ajunga pe pamant si s-a cam dus cu noi, asta daca ar fi o greseala.