| Seroquel a întrebat:

Credeti ca Apocalipsa din Biblie chiar se va intampla cu adevarat? Sau o sa avem altfel de sfarsit al lumii?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,va fi sfârșitul acestui sistem rau de lucruri, iar ce se spune în Apocalipsa se va împlini în cele mai mici detalii.

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

Nu, nu cred. Ceea ce e scris acolo este o traspunere arhaică a unui program ce este în desfăşurare, şi îi poartă numele de creştinism.
Slava de care se vorbeşte acolo se referă la ceea ce faceţi voi; Slăviţi pe ceva ce nu există, fiind învăţaţi să credeţi într-un sistem de doxe şi reguli antiumane, devenind prin asta sclavi.
Schimbarea gustului la apă, aia nu vine de la unu de sus, ci este rezultatul poluării.Se ştie că sunt ţări dezvoltate unde apa din râuri nu mai este potabilă. Unul din aceste râuri este Rinul, de exemplu, unde de la acumularea deşeurilor industriale de la staţiile de epurare, care chiar dacă sunt în limitele de mediu, dar un pic de la ofabrică, un pic de la alte=> poluare.
Şi lista contiună.

| Cristian199667 a răspuns:

Da. Lucrurile spuse in biblie, se intampla usor usor, dar nu dam importanta...dar acea este destul de aproape.