| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeti despre sfarsitul lumii?
Va fi asa ceva sau nu va exista niciodata un asa zis sfarsit al lumii?
Profetii avem, preziceri am avut despre diversi ani(2012, 2000 etc) dar nu s-a intamplat nimic.
Credeti ca Apocalipsa e chiar posibil reala?
Ma refer la orice fel de sfarsit al lumii( nu neaparat biblic)

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Candva o sa fie si sfarsitul Pamantului, doar ca nu intr-un timp apropiat. Si aproape sigur ca nu va fi sfarsitul omenirii, se poate sa migreze pe alte planete.

| Celcestietot a răspuns:

Nu te lua dupa vorbele oamenilor, ci dupa vorbele lui Iisus. Iisus ne spune ca doar Tatal stie cand va veni acest sfarsit, iar Fiul stie doar semnele care arata sfarsitul. Citeste din Biblie si formeaza-ti singur o parere si mai apoi vei vedea daca este adevarat sau fals ceea ce scrie acolo.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca nici Isus si nici îngerii in ceruri nu stiu când va fi sfârșitul lumii, cum crezi ca va ști un muritor de rand? Cu siguranță va avea loc. După semne este aproape, este chiar la uși. Dar daca vei afla si alta varianta despre sfârșitul lumii văzută de atei (oameni de știință) cu explicațiile lor ce vei crede, Biblia sau pe așa zișii oameni de știință?

| Jay1 a răspuns:

Adevărul este că un asteroid ar putea fi cauza apocalipsei. Coliziunile cu asteroizi mari, cu diametrul de 5 km sau mai mult, eliberează energie de 100.000 de ori mai mare decât cea mai mare bombă atomică!

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Sarsitul lumi e aproape, va veni ca un hot, in ceasul in care nu te-astepti si trebuie sa te pregatesti cat timp mai este har.
Stelele vor cadea, cerul va trece dar iubirea va fi intotdeauna.
Nu ne priveste data sfarsitului, noi trebuie sa fim pregatiti mereu nu pe ultima suta de metri.
Apocalipsa e o viziune codificata in mare parte dar e cat se poate de reala. Asta nu imseamna ca se va intampla literalmente ce scrie acolo, repet, un mare parte e codificata.
Nu va exista un alt sfarsit in afara de cel Biblic.