| OctavianDanielMaria a întrebat:

Crestinilor, voi o ''ardeti'' cu ''iubirea vrajmasilor''', atunci de ce nu il iubiti si pe Satanel? Luca 6 cu 27.

24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce sa il iubim noi daca il iubesti tu?

| ania a răspuns:

Supuneți-vã dar lui Dumnezeu, împotriviti-vã diavolului si el va fugi de la voi.-Iacov 4-17
Fațã fe diavol Dumnezeu ne cere sã nu colaborãm cu el in nici un fel ca sa fuga de la noi.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu e nici o contradictie la iubirea vrasmsilor se refera la oameni nu la satana

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

Iubiți-vă aproapele da mai puțin pe homosexuali, păcătoșii care fac sex în afara căsătoriei, cei care beau și cei care se drgohează

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

A și nemernicii ăia care cred în altă religie

| halogen001 a răspuns:

Foarte corect. Tot ce e in Biblie e pe dos. Iubirea nu e iubire, puterea nu e putere, sacrificiul nu e sacrificiu, pacatul nu e pacat, stiinta nu e stiinta, dreptatea nu e dreptate, adevarul e minciuna si lista poate continua.

| Zuzu1991 a răspuns:

Eu l-am iubit pe Satan, din pacate s-a inchis:
https://en.wikipedia.org/......g_Networks
http://www.porcupine.org/satan/
:D

| iurii75 a răspuns:

Chiar mai intrigat!
Mi-i interesant, chiar nu înțelegi că te faci de râs cu astfel de întrebări de doi bani?! Sau într-adevăr ai probleme grave?
Și un copil mic înțelege diferența, iar dacă citești și versetul 26 vezi că vorbește despre oameni, nu creaturile spirituale.
Mda, jalnic.
Varză!
rolling on the floor

| Mirel4412 a răspuns:

Esti plictisit si vrei sa faci tu pe desteptul ca cunosti biblia si ca razi de noi? Vrajmas se refera la oameni, nu la satana...

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirel4412):

Cand singurele intrebari ale lui sunt despre Biblie iti dai seama ca e crestin convins si mai mult ca sigur ii si place, dar el zice ca e ateu... La fel ca rockerii care asculta manele.
Oamenii din Romania anului 2021.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da.

| Mirel4412 a răspuns:

Sa fii crestin inseamna sa fii bun, sa traiesti pe principiul iubirii. Doar ca foarte putini oameni stiu asta, de aia vezi doar "crestini" care injura si nu au treaba cu crestinismul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un exercitiu de imaginatie!
Ce s-ar intampla daca, dupa moarte, ai deschide ochii intr-un univers spiritual asa cum e descris in Biblie sau cum crede stiinta ca este.
Asta nu are nicio legatura cu intrebarea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si ce ai spune zeului iudeu daca ar exista.De ce nu a dat niciun semn de viata ca exista sau de ce nu a schimbat lumea acesta? Asta e?

| danaieladaniela a răspuns:

Da tu il iubesti pe Satanel?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraOrg a răspuns:

Imi place ca si crestinii si ateii provoaca si deschid diferite subiecte. Problema este ca in loc sa fie o discutie in care iti exprimi parerea, in care sa se accepte perspectivele fiecaruia se ajunge la cearta si jigniri. Nimeni de pe Pamant nu cunoaste adevarul absolut!

Răspuns utilizator avertizat