| AvalohAlyn a întrebat:

Cum a ajuns Biblia cea mai citita și cunoscută carte,(e cel mai mare bestselller) mai ales Noul Testament?

4 răspunsuri:
| Irinel15123532 a răspuns:

Fiindca este adevarata, cuvantul Lui Dumnezeu.

| Celcestietot a răspuns:

Păi dacă este cea mai adevărată carte, bineînțeles că așa a ajuns. Restul sunt fakeuri, sunt chinezării produse la China Mega Shop și vândute ca fiind originale, ca fiind cele adevărate. Înțelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca a fost scrisa de cei 12 apostoli sub influentarea Duhului Sfant.Deci, tot ce este scris in ea este adevarat.