| KyLerMzQ a întrebat:

Cum au disparut dinozaurii? Funda la cel mai stupid raspuns.

35 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Dinozaurii nici n-au existat vreodata, paganule! Dumnezeu nu a creat dinozauri, El a facut doar pe Adam si Eva, pacatosule...care esti tu un pagan pacatos! Ai sa arzi in Iad pentru intrebarea asta! Stiu eu, din sursa sigura. devil

| KyLerMzQ explică (pentru мιнαɛℓα36):

Daca n-au existat cum explici oasele lor? Desteapt-o, daca nu sti sa raspunzi informeaza-te apoi raspunde.

| M25M a răspuns (pentru KyLerMzQ):

Ironie- nu suntem fani?

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru KyLerMzQ):

Am dedus din intrebare, ca vrei raspunsuri stupide! Asta ceri, asta ai! happy

| ErrorFound a răspuns (pentru KyLerMzQ):

Satana le-a plantat! (abureala) laughing

NOname
| NOname a răspuns:

Http://i.imgur.com/7ZM558U.jpg

| milan9 a răspuns:

În timpul lui Noe, clar, erau deja dispăruţi... happy

| Alphawolf a răspuns:

S-au macelarit intre ei din cauza convingerilor religioase diferite. Iar pe putinii supravietuitori i-au terminat mustrarile de constiinta.

| Exilee a răspuns:

DIn pricina meteoritului Chicxulub.

| Inferno a răspuns (pentru Exilee):

Au botezat meteoritul cu numele orasului unde se presupune ca ar fi cazut? Unde ai gasit asta?

| Maxim96 a răspuns:

Din cauza unui meteorit, cel putin asa spune stiinta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au murit din cauza războiului.Maimuțele au câștigat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu se stie daca au existat vreo data

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta chiar că e culmea scepticismului. : ))
De ce n-ai fi măcar 1% pe atât de sceptic şi când vine vorba de prietenul tău imaginar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

E vizual daca vrei sa stii pentru tine e imaginar deoarece nul respecti

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar cu scepticismul cum rămâne? Sau ţi-l amputezi când vine vorba de zeul tău?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Cred ca nu ai cu cine discuta.CAutati o tema mai serioasa semeni a copil.Ce scepticism dacsa eu nu sunt sigur de asa existente.Da de dumnezeu sunt sigur care-i treaba? Cati ani ai?

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, mulţam, deşi era o întrebare retorică.

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e vizual suferi de o boala psihica. Consulta un psihiatru.

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa respecti ceva inexistent?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Ce te face a crede ca e inexistent?

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce te face a crede ca e existent?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

1.A creat omul si natura, universul etc
2.Am avut experiente proprii
3.Se si sau inplinit cele din scriptura
4.El se mai arata si astazi oamenilor, poti gasi orunde marturii cu duiumul
Si ar mai exista si alte motive insa raspunde si t u la intrebarea mea de sus

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Si tusuferi de o boala oculara ati recomand un oculist.Frate esti orb

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Imediat.
1.Irelevant, fara dovezi.
2.Du-te la psiholog.
3.Anume?
4.Pe strazi, prin munti, pe la psihiatrie...Eu prefer sa-i zic Parkinson sau Skitofrenie.

Deci ce ma face sa nu cred in Dumnezeu?
1. Faptul ca evolutia se bate cap in cap cu Biblia si pentru evolutie exista dovezi.
2. Au existat si alti zei de-a lungul timpului si toti s-au pierdut in fata altuia. Daca ti-ai trai viata cu 100 de ani in viitor ai sa zici ca Flying Spaghetti Monster e Dumnezeul adevarat.
3. Dintre toate religiile, tocmai aceasta e cea adevarata?
4. Dumnezeu nu s-a aratat nici odata omului zicand "Eu sunt Dumnezeu."
El a "comunicat" cu noi prin carti antice scrise de niste oameni care de abia au auzit si ei de notiunea de "litera".
5. Biblia ne indeamna sa fim sclavi ai acestui zeu si eu numa regasesc printre exemplul acesta. Daca v-ar placea sa fiti sclavi sau aveti fetish-uri d-astea ciudate, in fine, nu-i problema mea.
6. Nu exista dovezi conform carora Dumnezeu a creat universul. Sau macar animalele. Toate speciile au arbori genealogici. Cainele se trage din lup,
gainile si porumbeii din dinozauri, de unde si asemanarile.
Omul este o fiinta prea complexa pentru a fi creat intr-o zi.
Inainte nu cred ca exista medicina, si procreerea implica foarte multe riscuri si probleme, deci nu cred ca 2 oameni ar fi putut popula intregul Pamant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

1. Faptul ca evolutia se bate cap in cap cu Biblia si pentru evolutie exista dovezi.(Legea biologiei:Orce exista in natura are si un dusman cam asa ceva suna, adica evolutionizmul este dusmanul bibliei e condus de satan)

2. Au existat si alti zei de-a lungul timpului si toti s-au pierdut in fata altuia. Daca ti-ai trai viata cu 100 de ani in viitor ai sa zici ca Flying Spaghetti Monster e Dumnezeul adevarat.
(Acestea erau zei falsi din piatra lut lemn nu vorbea nu facea minuni etc.}
3. Dintre toate religiile, tocmai aceasta e cea adevarata?
(Crestinismul ete pe de oparte o forma de guvernare o politica nu e o credinta.Cr e dinta etse adevarata)

4. Dumnezeu nu s-a aratat nici odata omului zicand "Eu sunt Dumnezeu."(Ba chiar de multe ori si multora s-a aratat exista si pe net marturii multe, neluand asta in vedere am si eu ale mele experinte ferme ca exista vorbeste si este viu)

5. Biblia ne indeamna sa fim sclavi ai acestui zeu si eu numa regasesc printre exemplul acesta. Daca v-ar placea sa fiti sclavi sau aveti fetish-uri d-astea ciudate, in fine, nu-i problema mea.(Nu e adevarat rob etste cel ce-i slujeste pacatului cine crede in dumnezeu nu e rob ci e slobod, poti da o dovada prin ce suntem noi robi?)

6. Nu exista dovezi conform carora Dumnezeu a creat universul. Sau macar animalele.(Un lucru asa complex cum e omu nu ar putea aparea la intamplare decat daca nu la creat o fiinta intelegenta, Exact asa se spune si despre univers.Un automobil nu ar putea aparea brusc la voia intamplarii daca el nu ar fi fost creat de un personaj inteligent adica omul)

Astept dovada la subiectul 5

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca primesti la toate.
1.Si omul exista in natura dar n-are dusman.Singurul sau dusman este el insusi. Si mai nou religia. Este o amenintare la adresa intelectului uman.
Nu poti pleca de la ideea ca tot ce e opus lui Dumnezeu e rau, nu? Bine...Sa fie evolutia rea, da' sa fie Biblia buna...
2.Si Dumnezeu este pictat pe icoane(lemn). laughing
3.Nu-ti inteleg gramatica.
4.Stii faza cu "nu crede ca tot ce e pe net e bun"? Asta e una din acele cazuri.
Zi-le daca vrei revelatii divine, pentru mine tot Skitofrenie se numeste.
Se arata numai anumitor oameni? Se pare ca-i plac cei slabi la minte.
5.Asa se exprima Biblia. Nu ma pune sa-ti dau citate ca nu stiu Biblia pe din-afara.Totusi, imi amintesc de un pasaj in care scrie:"Slujiti pe Domnul Dumnezeul...bla bla bla". Daca asta nu-i robie, nu stiu ce e.
6.Aaa, si tu spui ca mii de ani de evolutie n-au fost buni la nimic, nu?
Tu pui totul pe seama unei fiinte care SE PRESUPUNE ca stie totul? Crede-ma, nimeni si nimic nu poate stii totul.
Dar te-ai gandit vreodata ca anumite evenimente au facut ca primele fiinte, foarte simple, sa devina mai complexe? Si apoi sa evolueze in final in homo sapiens sapiens?

Nu stiu cum poti fi asa de indoctrinata...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

HAbar nu ai ce vorbesti:Cum poti spune ca speciile au aparut datorita evolutiei? Daca un mascul si o femela din specii diferite nu se pot incrucisa fiid-ca sistemul productiv la orce vietate pe pamant este blocat intr e alte specii asta spune biologia.
Si de unde a aparut primul stramos al fiintelor care au evoluat?
Cum poate functiona sistemul nostru ADN corespunzatror daca el este atat de complex si e de necrezut sa apara la intamplare in ordinea corespunzatoare.
Pacatul e cel mai rau dusman al omenirii si atunci cand spun de pacat ma refer si la moarte

| Mikhtarian a răspuns:

Nu au existat.

| DiamondEyes a răspuns:

Elodia a fost de vina.

| Polonic1 a răspuns:

Erau emo.S-au plictisit de viata.

| FataOreo a răspuns:

A descoperit Fuego mașina timpului și s-a dus să le cânte. simple as that.

| benny34 a răspuns:

Nu as fi foarte sigur ca au disparut, cel putin nu toti.

| Andrei123Andrei a răspuns:

Si-au taiat venele.

| ViorelTeVede a răspuns:

Http://www.ortodoxia.md/articole-preluate/2237-dinozaurii-si-biblia

Nu cred ca ai citit ceva mai stupid vreodata;).