| AvalohAlyn a întrebat:

Pana la urma de ce au disparut dinozaurii?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Cateva ere glaciare care i-au rarit, iar apoi o ploaie de meteori care i-a eradicat complet. Ploaia de metori a cauzat foarte multi vulcani sa erupa, iar din cauza lavei, a fumului si a vegetatiei care a fost distrusa oxigenul era foarte putin, prin urmare animalele mari care aveau nevoie de mult oxigen si multe resurse (dinozaurii) au disparut, iar cele de dimensiuni mai mici au supravietuit.

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică:

Vreau raspunsuri serioase va rog!

| Inferno a răspuns:

"Disparția dinozaurilor se pare că a fost cauzată de un meteorit de mărimea unui orășel, care s-a ciocnit cu Pământul acum aproximativ 65 milioane de ani. Când meteoritul a lovit planeta, aceasta a fost acoperită de un nor uriaș de praf care a blocat lumina soarelui și astfel, a fost frig și întuneric timp de câteva luni. Odată cu dispariția plantelor au murit și dinozaurii ierbivori, iar datorită acestui fapt dinozaurii carnivori au murit și ei, rămânând fără hrană.

În acest timp au erupt mulți vulcani care vărsau lavă pe suprafața Pământului și emanau gaze otrăvitoare în aer. Traiul pe Pământ devenise din ce în ce mai dificil."

vezi:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Dispariția_dinozaurilor

| Mădă0611 a răspuns:

Erau timide dinozauritele sau nesimporci dinozaurii. thinking

| PedoBarbie a răspuns:

Din cauza prostiei oamenilor.

| MskDesign a răspuns:

Nu!
Au ramas in analele istoriei vietii pe pamant si in mintile noastre.

| RaduTN a răspuns:

I-au furat tiganii! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A aparut ray23tm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au fost invitati in arca lui Noe.

| Encefal a răspuns:

Pentru ca au aparut oamenii, frate. Era imposibil sa coabiteze pe Terra doua specii cu abilitati de conducere si dominare.

| robylex0942 a răspuns:

Simplu, un dinozaur a mancat alt dinoazaur si acel dinozaur a devenit seful. El a mancat toti ceilalti dinozaurii pana cand s-a mancat pe el laughing