| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum au putut fiii lui Dumnezeu sa faca copii cu fetele oamenilor? Ca era imposibil.

90 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Cum o fac si musulmanii, cred ca undeva pe la 70% din ei au copii din relatii consangvine, asa am auzit dintr-o statistica, si 30% dintre turci fac la fel. Asa spun ei ca nu spurca sangele.

| Yuoia a răspuns:

De ce era imposibil?

| Digikey a răspuns:

Erau rase diferite de pe planete diferite, dar se pare ca partea cu facutul sex functiona in acelasi fel.
Ca la ciobani nu le merge cu oaia este alta poveste.

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Citeste "Celtii si extraterestrii". Vei vedea acolo zamislirile intre zei si pamantence.
Nu se mentioneaza ca Dumnezeu a avut sa nu a avut sotie. Nu inseamna ca nu a avut. Dar pe Isus cum l-a facut cu o pamanteanca? Mai nou avem in laboratoare insamantari fara acuplare.

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Atunci, poveste este si intrebarea ta. Ai dovezi ca au procreat impreuna?

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Povesti...

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

În cazul de față, fii lui Dumnezeu erau oamenii credincioși (dar asta nu înseamnă că printre ei nu existau și femei credincioase). Acești bărbați credincioși au ajuns să își iau soții dintre femeile popoarelor idolatre de care erau înconjurați.

În cazul lui Iov cu fii lui Dumnezeu care s-au înfățișat înaintea lui Dumnezeu și în mijlocul cărora a venit și Satana, era vorba despre reprezentanții lumilor necazute în păcat -unde Satana s-a declarat stăpânul și reprezentantul acestui pământ prin uzurpare, prin faptul că l-a amăgit pe Adam (pentru că Adam era reprezentantul acestui pământ; dar căderea în păcat și moartea, l-au decăzut din acest drept).
De aceea Satana L-a ispitit pe Domnul Hristos:
"Diavolul L-a suit pe un munte înalt, I-a arătat într-o clipă toate împărăţiile pământului
şi I-a zis: „Ţie Îţi voi da toată stăpânirea şi slava acestor împărăţii; căci mie îmi este dată şi o dau oricui voiesc.
Dacă, dar, Te vei închina înaintea mea, toată va fi a Ta."" (Luca.4:5-7)

Răspuns utilizator avertizat
| Panamax a răspuns:

Imposibil pentru tine, dar nu si pentru altii.

Răspuns utilizator avertizat
| Panamax a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ti-ai raspuns singura.
Adica pricepi putin spre deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Adam și Eva erau uriași. De asemenea au existat multă vreme oameni uriași pe pământ. Rasa umană nu s-a degradat imediat, ci în timp. Moartea lui Adam a fost la peste 900 de ani. In decursul generațiilor a scăzut limita de viață, de sănătate. Nici nu aveau nevoie de scrieri, pentru că aveau o memorie foarte bună.
Degradarea apare în timp.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns:

Unde scrie ca era imposibil?

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns:

Deci voi spune doar ce scrie in Biblie sau dovezi arheologice.
1) Adam si Eva au avut circa 7 (sapte) metri in inaltime la creatie (sunt dovezi arheologice cu urme de om de cca 1, 2 metri, p.s. am filmul arheologic acasa).
2) Si fii lui Dumnezeu si fii oamenilor sunt OAMENI doar ca primii sunt fii lui SET (care au RESPECTAT ce a spus Dumnezeu) iar fii oamenilor sunt ai lui Cain (care NU au respectat ce a spus Dumnezeu) de aceia se numesc Fii lui Dumnezeu si fii oamenilor, nu ca unii sunt din cosmos si altii nu.
3) In Biblie SCRIE de doua ori despre fiinte care locuiesc pe alte planete, dar nu am sa-ti spun unde ca sa STUDIEZI singur.
Deci raspunsul la intrebarea ta este ca asa cum tatal tau s-a imperechiat cu mama ta, asa au facut si cei enumerati de tine fiindca erau din aceiasi specie, adica OAMENI. Dar Biblia mai spune ceva, ca cei ca tine NU vor putea intelege, niciodata ce scrie in EA, nu va este permis fiindca scopurile voastre sunt MESCHINE.