| Anonimouse25163 a întrebat:

Cum e viata de crestin? Adica sa nu poti sa te distrezi, sa nu fii in pas cu lumea, sa iti pierzi copilaria, sa nu ai voie sa faci nimic sa te simti bine, ceea ce iti place. Cum e?

31 răspunsuri:
| 6684464 a răspuns:

Cunosc cateva familii de pocaiti(protestanti/neoprotestanti) si pot spune ca:
1. Copiii lor se distreaza, nu ca a unor indiferenti. Stiu o gramada de jocuri, nu pe telefon.
2. Nu am vazut tineri mai fericiti si mai sociabili ca acolo, sau poate ai o alta definitie pentru "distractie" care nu cuprinde fericirea si socializarea.
3. Se simt excelent, nu toti, dar cei sanatosi cel putin...hee hee dar toti se simt excelent d.p.d.v. sentimental
Acum, daca esti un ciudat psihopat si nu te lasa religia in pace sa te "distrezi", este problema ta laughing